Allianz, genç futbolseverleri Bayern Münih Futbol Kulübü’nün yıldız oyuncularıyla buluşturdu

0
619

Spora ve gençlere yatırımlarını sürdüren Allianz’ın 30 ülkeden 73 genci bir araya getirdiği “8. Allianz Gençler Futbol Kampı”nda altı günlük futbol macerasının sonuna gelindi. 25-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenen kapma Türkiye de iki genç futbolsever ile beşinci kez dahil oldu. Kampa Allianz Türkiye adına katılan Şanlıurfa’dan 14 yaşındakiAhmet Hakan Çiftçi ve Trabzon’dan 15 yaşındaki Ceren Kuvvet, tüm dünyadan yaşıtlarıyla birlikte spor, heyecan ve eğlence dolu bir kamp deneyimi yaşadılar.

8 yılda 450 bin başvuru

Allianz SE Küresel Sponsorluk Yöneticisi Oliver Kraus, “Allianz Gençler Futbol Kampı 8 yılda 450 binin üzerinde başvuru aldı. Toplamda 35 ülkeden 500’ün üzerinde katılımcıyı ağırladık. Futbol kampımız, tüm dünyadan genç yeteneklere yönelik uzun süreli ve başarılı bir programa dönüştü. Katılımcılarımız kamp sırasında hem futbol sahasında hem de saha dışında hayatlarında ancak bir kez yaşayabilecekleri bir deneyim elde ediyor. Allianz olarak bu maceranın bir parçası olmaktan ve bu genç sporcuların rüyalarını ve hedeflerini gerçekleştirmelerine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Gerçek bir antrenman deneyimi

Altı gün süren kamp boyunca Bayern Münih Futbol Kulübü’nün antrenman sahasında, kulübün gençler takımının resmi antrenörlerinden futbol eğitimi alma şansı yakalayan gençler, Xabi Alonso, Franck Ribéry, Arjen Robben ve Renato Sanches gibi yıldız oyuncularla tanışarak keyifli sohbetlere dahil oldular. Kampa katılanlar, Bayern Münih Futbol Kulübü’nün Allianz Arena’da SV Werder Bremen ile gerçekleştirdiği Bundesliga açılış maçını da izleme şansı buldular. Stadyum arkasını ziyaret ederek, futbol müsabakalarının görünmeyen yüzündeki heyecana da tanık olan gençler, Münih’te kaldıkları altı günlük süre boyunca yaşıtlarıyla birlikte şehri gezme şansını da yakaladılar.

Kazananları Metin Tekin ve Okay Karacan belirledi

Allianz Türkiye adına bugüne kadar toplam 12 gencin katıldığı Münih’teki kampa bu yıl Türkiye’den katılacak 2 ismin belirlenmesi için Allianz Türkiye Facebook sayfasında bir yarışma düzenlendi. Altı hafta süren yarışma boyunca 14-16 yaş arasındaki gençler futbol yeteneklerini gösteren videolarını gönderdiler. Yarışma kurallarına uygun olarak yapılan başvurular ön elemeyi geçerek jüri değerlendirmesine alındı. Jüri üyeleri efsane futbolcu Metin Tekin ve spor spikeri Okay Karacan’ın değerlendirmeleri sonucunda, Şanlıurfa’dan 14 yaşındaki Ahmet Hakan Çiftçi ve Trabzon’dan 15 yaşındaki Ceren Kuvvet, 8. Allianz Gençler Futbol Kampı’na katılma hakkı kazandı.

Allianz ve FC Bayern Münih işbirliği devam ediyor

Allianz ve dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Bayern Münih’in işbirliği 2000 yılından bu yana devam ediyor. Bayern Münih Futbol Kulübü’nün hissedarı ve platin sponsoru olan Allianz, ayrıca kulübün evi olan Allianz Arena’ya da açıldığı günden bu yana ismini veriyor. İşbirliği çerçevesinde düzenlenen “Allianz Gençler Futbol Kampı” 8 yıldır gençlerle futbolu buluşturmaya devam ediyor.