“Ar-Ge ve İnovasyon Süreçlerinde Başarı Öyküleri”

0
840

“Ar-Ge ve İnovasyon Süreçlerinde Başarı Öyküleri”

Zade Vital Genel Müdürü Taha Büyükhelvacıgil

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Ödülleri Kapsamında  “Refik Üreyen” Kategorisi’nde Ödülünün Sahibi Oldu!

Zade Vital Genel Müdürü Taha Büyükhelvacıgil, Ankara’da düzenlenen Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Ödülleri kapsamında  “Refik Üreyen” Ödül Kategorisinde Ar-Ge ve İnovasyon Sürecindeki başarısı ile ödül aldı.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın alanlardaki başarılı örneklerin ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve örnek olarak duyurulmasına yönelik düzenlediği “Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı  Ödülleri bu yıl, “Dr. Akın Çakmakcı” ve  “Refik Üreyen” kategorilerinde sahiplerini buldu.

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital’in Genel Müdürü Taha Büyükhelvacıgil düzenlenen ödül töreninde; sanayide, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi ile kültür yaratma süreçlerinde öncü rol oynamış, bunların değişimlerinde etkin görev almış, başarı öyküsü olan kişilere verilen “Refik Üreyen Ödülü” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Kadir Taha Büyükhelvacıgil yaptığı açıklamada, Helvacızade Grubu’nu ve Zade Vital ile dünyaya uzanan girişimcilik ve inovasyon hikayesini paylaştı. Genç girişimci liderler ve yöneticilerden oluşan Fortune Türkiye’nin 40 yaş altı 40 listesinde yer alan, Helvacızade Grubu’nun 4. Kuşak üyesi Büyükhelvacıgil sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Helvacızade Grubu olarak 135 yıllık köklü bir aile şirketiyiz. Bitkisel yemeklik sıvı yağ, sağlık ve distribütörlük alanlarında 3 iş kolumuz var. 2000’li yıllardan itibaren bitkisel ürünler üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Zade Vital ile Türkiye’nin doğal zenginliği olan bitkileri katma değerli ürüne dönüştürdük ve Sağlık alanında Türkiye’den dünyaya açılan global bir markayı ülkemize kazandırdık. Zade Vital markamız ile fitoterapi alanında yüksek kaliteli ve inovatif ürünler geliştiriyoruz. Tüm Zade Vital ürünleri uluslararası GMP / İyi Üretim Uygulamaları standartlarında üretiyoruz. Zade Tesisleri 18 farklı kalite ve sistem sertifikası ile alanında ilk ve tek durumda.

Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezimiz, doğal destek ürünleri alanında Türkiye’nin İlk Ar-Ge Merkezi. DÜAMER ise çok merkezli üniversite-sanayi işbirliği proje. Bu proje sektöre örnek olan, çok merkezli bir işbirliği projesi. Zade Vital, tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin kendi üretim kapasitesine sahip ilk sağlıklı yaşam markası. Zade Vital, esansiyel yağ asitlerinden zengin sabit yağlar anlamında dünyanın en geniş serisidir.  Şu anda 130 ürün ve 537 faklı

forma sahibiz. Türkiye’nin ilk Sağlık Bakanlığı Beşeri Tıbbi Ürün Ruhsatı’na sahibiz. Son beş yılda yaklaşık 50 milyon USD’lik yatırım yaptık. Grup olarak; 2017 yılında ABD Chicago’da

Zade Global Inc. Şirketini kurarak dünya genelinde fark yaratan milli Türk markaları için çalışmalarıma hızla devam edeceğiz.” dedi.

Bu başarı öyküsünün bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirten Büyükhelvacıgil, sözlerini Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Ödülleri’ni düzenleyen, bu özel organizasyona destek veren herkese teşekkür ederek sonlandırdı.