Beyoğlu Belediyesi ve CarrefourSA, Sosyal Market İş Birliğini Yeniledi

0
628

Beyoğlu Belediyesi ve CarrefourSA,

Sosyal Market İş Birliğini Yeniledi

Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA, Beyoğlu Belediyesi ile olan iş birliği protokolünü yenileyerek Sosyal Market’e destek vermeye devam ediyor.

CarrefourSA, Sosyal Market vesilesiyle 2013 yılından bu yana Beyoğlu’nda 100 binden fazla farklı ihtiyaç sahibi kişiye gıda ve gıda dışı ürünleriyle destek oldu.

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, Beyoğlu Belediyesi ile Beyoğlu’nda ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren, alan el ile veren el arasında güvenli bir köprü niteliği taşıyan Sosyal Market iş birliği protokolünü yeniledi.

Sosyal Market’te düzenlenen törende Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile  CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, yeni işbirliği protokolünü imzaladı. Yeni işbirliği protokolü ile CarrefourSA, Sosyal Market’in destekçilerinden birisi olmaya devam ediyor.

Ahmet Misbah Demircan: “Sosyal Market, Sekiz Yıldır İhtiyaç Sahiplerine Hizmet Ediyor”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, törende yaptığı konuşmada, Sosyal Market’in ihtiyaçtan doğan bir proje olduğunu belirterek; “Gönlümüzden geçen, ihtiyaç sahiplerine daha fazla nasıl yardım edebiliriz sorusuna yanıt bulmak. Bunu başarmak bizi mutlu ediyor. Beyoğlu’nda ben ihtiyaç sahibiyim diyen insanlara mutlaka yardım eli uzattık. Çünkü onlara elimizi uzatmıyorsak o zaman vazifemizi yapmıyoruz demektir. İşte bu market tam Kasımpaşanın orta noktasında ihtiyaç sahiplerimizin kolayca ulaşabildiği mekânlardan birisidir. İhtiyaç sahipleri buraya gelerek cebinde parası var gibi alışveriş sepetini alıyor ve yeme içmeden giyime kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu serüvende bizi en çok rahatlatan Türkiye’nin önde gelen kurumlarının verdiği destektir. CarrefourSA da bu destekçi firmalarımızdan birisi, CarrefourSA’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kutay Kartallıoğlu: “Beş yılda 100 binden Fazla Farklı İhtiyaç Sahibi Kişiye Destek Olduk”

İmza töreninde konuşan CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu; “Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA olarak 2013 yılından bu yana destek verdiğimiz Sosyal Market ile olan iş birliğimizin bugün yenilenerek ve gelişerek devam etmesinden mutluyuz. Toplam altı marketimizden ürün desteği sunacağımız Sosyal Market ile olan iş birliğimiz kapsamında beş yılda 100 binden fazla farklı ihtiyaç sahibi kişiye gıda ve gıda dışı ürünlerimizle destek olduk. Sosyal Market gibi topluma fayda sağlayan ve ihtiyaç sahiplerine destek veren bir oluşumun, İstanbul gibi dev bir metropolde yaygınlaşmasını arzuluyoruz.

CarrefourSA olarak toplumumuzun faydasına olan tüm faaliyetlerde yer almaktan ve gelecekte de bu tür faaliyetlerimizi artıracak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Sosyal Market’te Para Değil İyilik Geçiyor

Beyoğlu Sosyal Market, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından kuruldu. Gıda Bankacılığı Sistemi’ni esas alan Sosyal Market; Türkiye’de sosyal yardımların kartla yapıldığı ilk uygulamalardan biri olma özelliği taşıyor. Beyoğlu’nda ikamet eden 4 bin 800 aileden 19 bin kişiye aylık, üç aylık ve altı aylık olmak üzere maddi durumlarına göre sürekli yardım yapılıyor. İnsanlar, her hangi bir markette olduğu gibi ihtiyaçlarını reyonlardan, raflardan seçerek, beğenerek alabiliyor. Kasada ise para değil, iyilik geçiyor.

Beyoğlu Sosyal Market, kamu yararına çalışan tüm tüzel yapılar gibi bağışçılarına vergi ve KDV avantajı sunuyor. Bağışlanan gıda, giyim, temizlik ve yakacak malzemelerini gider olarak göstermek mümkün. Sosyal Market’e, bağış toplama ve dağıtma süreçlerinin tamamı şeffaf. Her şey kayıt altına alınıyor. Bağışçılara düzenli olarak ayrıntılı rapor gönderiliyor. Bağışçı, yardımının kimlere, ne zaman gittiğini bizzat takip edebiliyor. Beyoğlu Sosyal Market’e bağış ve destekler sosyalmarketvakfi.org adresinden ve 0212 237 40 67 numaradan yapılabiliyor.