‘Boya Sanayicileri Derneği Başkanlığı’na Ahmet YİĞİTBAŞI Yeniden Seçildi…

0
791

Boya Sanayicileri Derneği BOSAD’ın, Intercontinental Otel’de 25 Mayıs 2017 tarihinde yapılan VIII. Olağan Genel Kurul Tolantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet YİĞİTBAŞI yeniden seçildi.

Türk boya ve hammaddeleri sektörünün tek meslek örgütü olan BOSAD’ın VIII. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucu yönetim kurulu asil üyeliklerine; Altuğ Akbaş, M. Akın Akçalı, Kenan Baytaş, Cemal Drahor, Mustafa Deryal, R. Şükrü Ergün, Levend Kokuludağ, Semih Kılıç, Tayfun Küçükoğlu, Erol Mizrahi, Serdar Oran, Feridun Uzunyol ve Ahmet Yiğitbaşı seçildi. Denetim kurulu asil üyeliklerine ise şu isimler seçildi: Dilek Çolakoğlu, Mustafa Konya ve Ersin Yıldırım.

2015 yılında bu yana Boya Sanayicileri Derneği Başkanlığı’nı (BOSAD) yapan ve yeniden seçilen Ahmet Yiğitbaşı, toplantının kapanış konuşmasında önümüzdeki çalışma döneminin BOSAD açısından yeni bir atılım dönemi olacağını ifade etti.

Ayrıca boya sanayimizin bölgesel bir üretim ve yatırım üssü olma hedefi çerçevesinde, sektörel bir cazibe merkezi olması için çalışmaların devam edeceğini belirterek, önümüzdeki dönemde Türk boya pazarının büyümesine yönelik önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

BOSAD’da kurucu üye olarak 2003 yılından beri yönetim kurulunda görev alan Ahmet YİĞİTBAŞI, Aachen Teknik Üniversitesi’nde (Almanya) Makina Mühendisliği bölümünde öğrenim gördü. Yakıt Mühendisliği dalında yüksek lisansını tamamlandı.

1958 İzmir doğumlu olan Yiğitbaşı, iş hayatına 1987’de, Almanya’da Union Kraftstoff’ta başlamış ve 1990-1996 yılları arasında Botaş Ambalaj San. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmustur. 1996-2001 yılları arasında Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubunda; Otomotiv, Endüstriyel, İnşaat Boyaları ve Matbaa Mürekkepleri olmak üzere, farklı iş ünitelerinden sorumlu başkan yardımcısı 2001-2015 yılları arasında Grup başkanı olarak görev yaptı.

2015 yılından itibaren de DYO Boya A.Ş, Toyo Matbaa Mürekkepleri A.Ş ve Desa Enerji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmekte.

Yaşar Üniversitesi’nde, 2003-2010 yılları arası Mütevelli Heyet Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu ve 2010 yılından itibaren de Mütevelli Heyet Başkanı olarak görev yapmaktadır.