Burgan’da üst düzey atamalar

0
1582

Türkiye’nin köklü yatırım şirketi Burgan Yatırım’da üst düzey atama gerçekleşti. Yatırım ve finansal aracılık sektöründe 25 yıla yakın tecrübesi bulunan, birçok farklı pozisyonda görev alan Serhan Taylan, firmanın yeni Genel Müdürü olarak atandı.

Sermaye piyasalarında aracılık, kurumsal finansman ve varlık yönetimi alanlarında Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Burgan Yatırım’da üst düzey atama gerçekleşti. Bankacılık ve yatırım sektöründe 25 yıla yakın sürede birçok farklı pozisyonda görev alan Serhan Taylan, Burgan Yatırım’ın yeni Genel Müdürü oldu. Ekim 2020 itibarıyla bayrağı devralan Taylan, şirketin büyümesi, verimlilik ve tüm süreçlerin yönetilmesinden sorumlu olacak.

Burgan Yatırım Genel Müdürü Serhan Taylan

Serhan Taylan kimdir?

İş hayatına 1997 yılında Gedik Yatırım’da başlayan Taylan, HSBC Bank, Garanti Bankası ve Garanti Yatırım’da çalıştı. 2006-2020 yılları arasında ise Denizbank’ta Özel Bankacılık Müdürü, Özel Bankacılık Grup Müdürü ve Deniz Yatırım’da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Burgan Leasing’in yeni Genel Müdürü Aydın Yusufoğlu oldu  

Çeyrek asrı aşkın deneyimiyle yaratıcı çözümler ve esnek finansal kiralama modelleri sunan Burgan Leasing’de üst düzey atama gerçekleşti. Bir süre önce Burgan Leasing Genel Müdür Vekili olarak atanan, kiralama ve leasing sektörünün tecrübeli ismi Aydın Yusufoğlu, Burgan Leasing’in Genel Müdürü oldu.  

Yenilenebilir enerji, tekstil, gayrimenkul, tekne ve sat-geri kirala işlemlerinin yanı sıra operasyonel kiralama dahil birçok alanda faaliyet gösteren Burgan Leasing, yönetim yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, ağustos ayı itibarıyla Burgan Leasing Genel Müdür Vekili olarak atanan Aydın Yusufoğlu, Burgan Leasing’in yeni Genel Müdürü oldu.

Yusufoğlu’nun Genel Müdürlük bayrağını kasım ayı itibarıyla teslim aldığı sektörün öncü ismi Cüneyt Akpınar ise şirkete olan katkılarını Burgan Leasing Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ettirecek.

Burgan Leasing Genel Müdürü Aydın Yusufoğlu

Aydın Yusufoğlu kimdir?

1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yusufoğlu, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Master’ını tamamladı. 1998 yılında Pamuk Finansal Kiralama’da kariyer hayatına adım atan Yusufoğlu, 2003 ila 2008 yılları arasında Siemens Finansal Kiralama’da Satış Müdürü olarak çalıştı. Ağustos ayı itibarıyla Burgan Leasing Genel Müdür Vekilliği görevini üstlenen Yusufoğlu, 2008 yılından günümüze kadar, Siemens Finansal Kiralama’da Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.