Çevreye duyarlı turizm hizmeti – Park Dedeman Levent’ten çevre dostu otelcilik

0
686

Çevre dostu yapısı ve modern mimarisi ile şehir otelciliğinde örnek yapılardan bir olan Park Dedeman Levent,  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gelecek için sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapıyor. İnşaat aşamasından itibaren sürdürülebilir turizm hizmeti sunan Park Dedeman Levent, Leed Gold, Gold Greening Hotel ve Yeşil Yıldız sertifikaları ile enerji ve su tasarruflu çözümleri ile öne çıkıyor. Müşterilerine konforun yanında sürdürülebilir bir gelecek sunduklarını belirten Park Dedeman Levent’in Genel Müdürü Tunay Erdal, işletmeleri çevre konusunda duyarlılığa davet ediyor.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zincirinin sahibi Dedeman Grubu’nun bünyesinde yer alan Park Dedeman Levent; çevre dostu bina tasarımı ve dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği belgeleri ile şehir otelciliğinin örnek yapıları arasında yer alıyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Park Dedeman Levent’in Genel Müdürü Tunay Erdal, yaşanabilir bir gelecek için şehirlerde yaşanan büyümenin ve sosyal yaşamdaki alışkanlıkların çevreye duyarlı bir şekilde geliştirilmesinin gerekliliğine vurgu yapıyor.

Yaşanabilir şehirler için işletmeler çevreci çözümler sunmalı

Özellikle sirkülasyonun yüksek olduğu işletmelerde tüketim kontrolünün sağlanmasının gelecek için önemine dikkat çeken Park Dedeman Levent’in Genel Müdürü Tunay Erdal; “Yaşam standartlarındaki değişiklikler tüketim alışkanlıklarında da değişikliği beraberinde getiriyor. Bu kapsamda yaşanabilir bir çevre için şehrin ve turizmin nabzını tutan işletmelerin çevre duyarlılığını esas alan çözümler üretmesi gerektiğine inanıyoruz.  Park Dedeman Levent olarak çevreci sistemlerle misafirlerimize konforu ve tüketim duyarlılığını sunuyoruz.  Bu duyarlılıkla, benzerlerimize göre su tüketiminde yüzde 40, elektrik tüketiminde yüzde 18 tasarruf sağlıyoruz” dedi.

İnşanın tüm aşamaları çevreye ve insana duyarlı

Park Dedeman Levent bina inşaatı sırasında çıkan atıkların yüzde 50’sinin geri dönüştürülmesi ve yaklaşık yüzde 25 oranında geri dönüştürülmüş malzeme kullanımıyla da doğaya saygısını ve kaynakların en iyi şekilde kullanımını gösteriyor.

Park Dedeman Levent misafirlerinin aldığı havanın kalitesi artırmak amacıyla, iç mekan tasarımında, düşük VOC (Volatile Organik Carbon) değeri içeren malzemeler kullanarak; boya, halı ve yapıştırıcılardaki kimyasal maddelerin minimize edilmesini sağladı.

Park Dedeman Levent,  Leed Gold, Gold Greening Hotel ve Yeşil Yıldız sertifikaları ile eğlence ve çevreye duyarlı sürdürülebilir turizm hizmetini bir arada sunuyor.