DAVOS DÜNYA İLETİŞİM FORUMU TÜRKİYE’DE TOPLANIYOR

0
633

DAVOS DÜNYA İLETİŞİM FORUMU TÜRKİYE’DE TOPLANIYOR

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ İLETİŞİM PROFESYONELLERİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞUYOR

Davos Dünya İletişim Forumu 3 – 4 Kasım günlerinde, “Krizlerde İletişim”i tartışmak üzere İstanbul Üniversitesi’nde toplanıyor.

İletişim dünyasının profesyonellerini bir araya getiren Davos Dünya İletişim Forumu, “Krizler ve Şanslar: Ülke, Şirket ve Kişisel İtibar” temasıyla İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplanıyor. Davos Dünya Ekonomi Forumu’nun bir uzantısı olarak son beş yıldan buyana düzenlenen ve 3 ve 4 Kasım günlerinde toplam 7 oturumda, krizlerle dolu bir dünyada kişisel, kurumsal ve ülke itibarı için yapılabileceklerin tartışılacağı Davos Dünya İletişim Forumu, Türkiye’de düzenlenen ilk Davos Organizasyonu olma özelliği de taşıyor.

Davos Dünya İletişim Forumu, dünyanın en önemli İletişim organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Forumun Türkiye Direktörü İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Vural, İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplanacak Forumun, Türkiye’de özellikle krizlerle dolu şu dönemde yapılacak ilk Davos organizasyonu olması nedeniyle büyük anlam ve önem taşıdığını ifade etti.

Kriz ve itibarın yalnızca kâğıt üstünden konuşulamayacağını belirten Prof. Dr. Vural, “genellikle yaşanılmamış, deneyimlenmemiş durum ve koşulları her zaman doğru anlayıp kavrayabilmek ve dolayısla çare üretebilmek pek mümkün olamıyor. Türkiye krizlerle yaşamayı öğrenmiş bir ülke ama krizde etkili iletişim yapma konusunda büyük eksiklikleri var. Bunları konuşmak, farklı uzmanlığa sahip profesyonellerin bakış açılarını ve önerilerini öğrenmek gerekiyor” dedi.

Kriz ve İletişimi Birarada Başarıyla Yönetmek Gerekiyor

Tüm dünya’nın ama özellikle bu coğrafyanın bugün bir kez daha büyük krizler yaşadığını hatırlatan Vural, daha pek çok krizin yaşanacak gibi göründüğünü, bu nedenle kriz ve iletişimi birarada başarıyla yönetmek konusunda hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi. Forumun temel başlığını bu nedenle kriz ortamlarında kişisel, kurumsal ve ülke itibarının nasıl korunabileceği olarak belirlediklerini vurgulayan Vural, “uluslararası düzeyde iletişim ustalarının toplandığı bir Forum bu. Davet ettiğimiz misafirlerimizin her biri iletişim alanında birer uzman. Verecekleri bilgiler çok büyük kıymet taşıyor ancak ülkemiz aleyhine yürütülen uluslararası propagandaya rağmen İstanbul’a gelmeleri çok daha büyük kıymet taşıyor” şeklinde konuştu.

Forum Yerel ve Bölgesel İletişim Sektörü İçin Güçlü Bir Katkı Sağlayacak

Davos Dünya İletişim Forumu’nun tüm dünya’dan iletişim profesyonellerinin biraraya gelerek oluşturduğu ve çok değerli saygınlığa sahip küresel bir marka olduğunu belirten Davos Dünya İletişim Forumu Kurucusu ve Başkanı Yanina Dubeykovskaya da Forumun İstanbul’da toplanacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Davos Dünya İletişim Forumu gibi çok saygın bir markanın temel misyonu, dünya çapındaki üyeleri biraraya getirerek, onların uzmanlık ve deneyimlerini dinlemek oluşturmaktadır” dedi. Dubeykovskaya, her yıl Mart ayında Davos’ta düzenli olarak toplanıldığını ancak yeni bir uygulamayla Forumu toplayabilecek imkan ve kabiliyetlere sahip kimi ülkelerde de bu toplantıları yapabildiklerini belirterek, küresel bir marka olarak çok önemli deneyimlere sahip iletişim uzmanlarıyla birlikte şimdi de Türkiye’de toplanıyor olmalarından büyük bir heyecan duyduğunu söyledi.

Forum’un aynı zamanda, iş ve iletişim alanındaki yerel profesyonellerin katılım ve katkılarıyla zenginleştiğini de vurgulayan Dubeykovskaya, gerek yerel katılımcılar ve gerekse uluslararası düzeyde uzmanların katılımıyla gerçekleşen Forumda, hem daha kaliteli bir hayatı güvence altına almaya yönelik öneriler geliştirildiğini, hem de ülkelerin önünde duran akut sorunlara daha fazla eğilerek, sektörler, medya ve kurumlar için nitelikli bilgi üretilebildiğini belirtti.

Dubeykovskaya, “Davos Dünya İletişim Forumu İstanbul”un gerek Türkiye’ye, gerekse Bölgeye iletişim açısından önemli bilgi birikimi sağlamasını umduğunu da sözlerine ekledi.

İletişim Dünyasının Marka İsimleri Biraraya Geliyor

Davos Dünya İletişim Forumu Türkiye Direktörü Prof. Dr. Ali Murat Vural ve Global Başkan Yanina Dubeykovskaya’nın konuşmalarıyla başlayacak Forumun “Açılış Konferansı”nı Hollywood’da pek çok film stüdyosu, sinema yıldızı ve popstarın iletişim danışmanlığını yapan Allan Mayer yapacak. Diğer uluslararası konuşmacılar ise şu isimlerden oluşuyor: Amerika Seatle’dan Huffington Post Gazetesi “Twitter Powerhouses Series” yaratıcısı, sosyal medya uzmanı ve Twitter fenomeni Sean Gardner, yine Amerika Los Angeles’tan Hollywood starlarıyla yaptığı söyleşilerle tanınan Televizyon Gazetecisi Rasha Goel, Kanada’dan Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlemcisi ve Sözcüsü Michael Bociurkiw, İsviçre’den uluslararası iletişim uzmanı ve GLION Yüksek Öğretim Enstitüsü Rektörü Jon-Hans Coetzer, İngiltere’den The Stable House’un kurucu ve yönetici ortağı, aynı zamanda uluslararası iletişim ve kriz yönetimi uzmanı Richard Linning, Kuala Lumpur’dan Malezya Hükümeti’nin stratejik iletişim danışmanı Nurul Shamsuri, İtalya’dan uluslararası dijital ve sosyal iletişim danışmanı Gianni Catalfamo, Unilever Grubunun Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, İsrail, Rusya, Ukrayna ve Belarus Yönetim Kurulu Üyesi Irina Bakhtina, Moskova’dan kamu diplomasisi iletişim uzmanı Ekaterina Lavrova ve yine Moskova’dan şehir markaları uzmanı Vasily Dubeykovskiy yer alıyor.

Foruma, Türkiye’den de pek çok önemli isim katılıyor. TUSAŞ (TAİ) Genel Müdürü ve YK Bşk. Vekili Doç. Dr. Temel Kotil, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Ata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu, Invenura Holding CEO’su Burak Karapınar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu, Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, Pazarlama, Reklam ve Dijital İletişim Uzmanı, Yazar ve Akademisyen Fatoş Karahasan, Gün+Partners Avukatlık Bürosu Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Avukat Mehmet Gün, Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Havalimanları İşletmeciliği Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül Şen ile İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Bersay İletişim Danışmanlığı YK Başkanı Dr. Arın Saydam, Forumun Türk konuşmacılarını oluşturuyor.

Davos Dünya İletişim Forumu-İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiye İstanbul Üniversitesi’nin http://davos.istanbul.edu.tr/ web adresinden ve Forumun resmi web sitesi http://www.forumdavos.com/regional/16 adresinden ulaşmak mümkün.

İletişim ve bilgi için: [email protected]

·