Fark Yaratan Kadın

0
698

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, dünya çapında saygın bir yeri olan “Fark Yaratan Kadın Ödülü”nü (2015 Women Who Make a Difference Award) aldı. 2015 yılında ödüle layık görülen 12 lider kadın arasında yer alan Şerifoğlu, Türkiye’den bu ödülü almaya hak kazanan ilk ve tek kadın oldu.

 

Uluslararası Kadınlar Forumu (IWF) tarafından Boston’da düzenlenen Dünya Liderlik Konferansı’nda ödülünü alan Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, akademik başarılarının yanı sıra Türkiye’deki kadınların liderlik eğitimi ve gelişimi konusunda çalışmaları ve başarılarıyla tüm dünyaya örnek olacak lider kadınlardan biri olarak gösterildi. IWF Türkiye’nin kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Şerifoğlu, aynı zamanda Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörüdür.

 

Dünyanın 33 ülkesinde 6 binden fazla üyeye sahip bir sivil toplum kuruluşu IWF tarafından verilen Fark Yaratan Kadın Ödülleri; geleceğin kadın liderlerine rol model olan, seçkin başarılara imza atmış, mesleki alanda büyük saygı gören ve topluma katkıları kamuoyunca takdir edilen kadınlara sunuluyor.