Hüseyin Büyükbaşkan ile hep daha iyiye hep daha ileriye…

0
720

Hüseyin Büyükbaşkan ile hep daha iyiye hep daha ileriye…

‘’ Yerel seçimler de CHP’nin başarılı olması Türkiye’nin, İstanbul’un kaderinin oylandığı bir dönem olacaktır. Türkiye’nin de İstanbul’un da kaybedecek zamanı yoktur.  Çözüm adresi, CHP ve kadrolarıdır. İstanbul’u daha yaşanılır bir kent haline getireceğimize inanıyorum.’’

-Hüseyin Bey, şuan hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz neler yapıyorsunuz? Sizi tanıyalım.

1972 yılında Hemşeri dayanışmasın en üst düzeyde bulunduğu Karadeniz’in şirin bir yeri olan Sinop’ta dünyaya geldim. İlköğrenimi Sinop’da tamamladıktan sonra büyüklerimin takdiri ile 1983 yılında İstanbul’a gelerek o dönemde Kadıköy şimdi ise Ataşehir ilçesinin en büyük mahallesi olan İçerenköy Mahallesi’ne yerleştik.( Başka bir deyimle 35 yıllık İçerenköylüyüm.)

Bostancı Ortaokulu’nu bitirdikten sonra iş hayatına atıldım. Bir taraftan iş hayatıyla uğraşırken diğer taraftan da eğitimime devam ettim ve Kadıköy akşam lisesinin peşinden Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim.

Halen kendi şirketimde otomobil sektöründe alman markası olan Mercedes araçlarının yedek parça temini işiyle iştigal ediyorum.

-Ataşehir’i tercih etme sebebiniz nedir? Neden Ataşehir?

35 yılım burada geçti. Evim, iş yerim Ataşehir’de, yıllarca  taban siyaseti yaptığım  yer burası ve hepsinden önemlisi partili partisiz her siyasi görüşten Ataşehirlilerin öz güvenini kazanmam onlar tarafından sevilmem sayılmamdan dolayı Ataşehir’den adayım.

-Yerel seçimler için partiler hazırlıklarını yapıyor ve partilerin ilçe örgütü ile iletişimi çok önemli… CHP’nin ilçe bazında diyaloğu nasıl?

Evet, Her partide ve her ilçede olduğu gibi CHP  Ataşehir İlçe Teşkilatı ve Örgütü seçim hazırlıklarına tam bir uyum içerisinde başladı. Partimizin bırakın ilçe bazında mahalle bazında hatta kişilerin bazında diyaloglarımız çok iyidir. Nerden bu kanaata vardığımı sorarsanız?  Genelde başka partilere oy veren Ataşehir’in bazı mahalleleri yerel de bizlere oy vermektedirler. Bu da şunu gösteriyor ki; Ataşehir’de Belediye Başkan Adayının kimliği kadar nereli olmasının, partiyle ilişkisin hangi düzeyde olmasının ve hepsinden önemlisi Ataşehirli olmasının çok önemi bulunmaktadır. İlçe örgütüyle kuruluşundan bu tarafa aktif olarak beraber çalışıyorum.  Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği adaylığında da bulundum. Ataşehir’de CHP örgütünün çok yakından tanıdığı biri olmakla birlikte 35 yıllık Ataşehirli olmam ve yaptığım iş nedeniyle de partili partisiz hemen hemen bütün Ataşehir tarafından da tanınmaktayım.

-CHP Ataşehir Belediye Başkanlığına aday adayısınız ve bu doğrultuda ekibinizle çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Yaptığınız araştırmalar sonucunda Ataşehir’in öncelikli sorunları nedir, bizimle paylaşır mısınız?

Ataşehir kuruluşundan bugüne kadar, muhalefet belediye olmasına  rağmen yoktan var edilmiş çok ciddi sorunlara çözüm bularak bugünlere getirilmiş efsane bir ilçe olmuştur. Bizler Atatürk’den aldığımız ilhamla hep daha iyiye hep daha ileriye düşüncesinde olan bir ekip olduğumuz için Ataşehir Belediye Başkanlığı görevine  gelirsek mevcut başarı çıtasını daha yükseklere çıkartacağımıza inanıyoruz.   İlkemiz bu olacaktır…

‘’Ataşehir’in bazı mahallelerinin, kentsel değil, yerinde dönüşüme ihtiyacı var.’’

-Ataşehir’in markalaşma süreci başarılı adımlarla ilerliyor, bu noktada Ataşehir’i bilim ve kültür kenti yapma yolunda ne gibi çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz?

Baraka belediyeden  Türkiye’nin önemli marka ilçelerinden biri haline getiren CHP kadroları ve ekibimiz  Ataşehir’i  bilim, kültür, sanat alanında dünya şehirleri arasında yer almasını sağlayacaktır.

-İmar sorunları ve kentsel dönüşüm noktasında çalışmalarınız olacak mı? Ataşehir’in kentsel dönüşüme ihtiyacı var mı?

Ataşehir’in bazı mahallelerinin, kentsel değil, yerinde dönüşüme ihtiyacı var. Kentsel dönüşüm başkalarına rant sağlamakdır. Biz hiç bir Ataşehirlinin  mağdur olmayacağı  şekil yerinde dönüşümü gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konularında uzman olan ekip arkadaşlarım çalışmalarını  sürdürmektedir.

-Ataşehir konum olarak çok önemli bir bölge ve zor bir belediye, buna hazır mısınız? Seçilmenizin diğer ilçelere nasıl bir etkisi olacak?

Ataşehir’in topoğrafik yapısını çok iyi bilen birisiyim her tarafı karış karış biliyorum, hangi bölgenin neye ihtiyacı olduğunu biliyorum, onun için bana Ataşehir ile ilgili hiçbir şey zor gelmeyecek. Zaten benim ekibimde bu konularda çok tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

Benim Ataşehir’e Belediye Başkanı seçilmemle birlikte komşu ilçelerle çok iyi diyaloglar kurup bizim ve komşu ilçelerin ortak dertlerini tespit edip bunlara çözümler arayacağız. İlçeleri ve dolayısı ile İstanbul’u daha yaşanılır bir kent haline getireceğimize inanıyorum.

-Partinizin İstanbul genelinde nasıl bir başarı yakalamasını bekliyorsunuz? Sizce Büyükşehir Belediyesi ve ilçeler bazında CHP ne kadar başarı gösterecek?

İstanbullu seçmen, AKP’ li başkanın görevden ne şekilde alındığını neden alındığını ve diğer AKP Belediye Başkanlarının neden görevden alındıklarını haklarındaki Sayıştay raporlarını unutmamıştır. Diğer taraftan İstanbul’a ihanet itiraflarını da henüz unutmamıştır.  Başka bir anlatımla İstanbullu seçmenin 31 Mart yerel seçimlerinde oy verirken bir kez değil on kez düşüneceklerine inanıyorum.

İstanbul’un makûs talihine ancak CHP kadroları çözüm bulabilir. AKP’li belediyelerin ürettiği hiçbir şey yoktur. SHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Prof. DR. Nurettin Sözen’in İstanbul’a kazandırdığı  projelerle  bugünlere geldi. Ancak projeler bitti. İstanbul’un yeni projelere ihtiyacı vardır. Onun da  tek yolu CHP’dir.

-2019 yerel seçimleri birçok şeyin belirleyicisi olacak, yerel seçim ile ilgili son olarak ne söylemek istersiniz?

Yerel seçimler de CHP’nin başarılı olması Türkiye’nin, İstanbul’un kaderinin oylandığı bir dönem olacaktır. Türkiye’nin de İstanbul’un da kaybedecek zamanı yoktur.  Çözüm adresi, CHP ve kadrolarıdır.

-Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Evet, Nazım hikmet’in deyimiyle noktalamak istiyorum;

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine…