Kader ortaklığı başarılı olacaktır

0
1969

Herkese Merhabalar…

Sizlere saygılarımı sunarak içimdekileri paylaşmak istiyorum.Gazeteciliğe, analog fotoğrafçılığı iyi bildiğimden dolayı, 1979 yılında Türk Haber Ajansı’nda Laborant olarak başladım.Kısa bir süre sonra haftalık olarak Çıkan “Haftanın Sesi” gazetesine geçerek görevime devam ettim. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni rahmetli Cahit Poyraz ile Haber Müdürü Tayyar Yıldız beni zorlayarak gece muhabirliğine başlattılar.  Sosyete ve magazin haberleri yaparak döneminin en güçlü gazatelerinde  muhabirlik yapmaya devam ettim.

Geliyorum bu yazıyı yazmamın sebebine. O muhabirlik yaptığım dönemde, benden 5 yaş yaş büyük olan  gazeteci Emin Dora Uçarer,  kendi işini kurarak gazeteciliğine devam etmeye başladı.  Çıkarttığı “Yeni Ekonomi” adlı dergisini her sene büyüterek bugünlere geldi. 1990’yılları başlarında onun yayın hayatına başlattığı “Flaş” isimli Moda ve Magazin dergisini onun rızasıyla rahmetli olan Sabit Arı ve Cumhur Cazgır  isimli gazeteci arkadaşlarımla birlikte biz çıkartmaya başladık.

4 sene sonra Tansu Çillerin başbakanlığı döneminde çıkan ekonomik kriz yüzünden, dergicilik maceramız sona erdi. Ne varki Emin Dora Uçarer arkadaşımız yaşadığı bir çok krize rağmen dergisini bugünlere taşıdı. Hem de Avrupa Birliği ( Europen Union) dergisini hayata geçirerek. Bizler ise döneme ayak uydurmaya çalışarak televizyon haberciliğine geçtik.

Bugüne kadar bir çok program ve birkaç televizyon programında görev alarak bugünlere geldik. En son Kanal D’nin “Magazin D”  ve “ 2. Sayfa” adlı programlarında Editörlük yaptım. 2018 yılının temmuz ayında çeşitli sebeblerden dolayı  görevimden ayrıldım. O günden sonra çeşitli 3 yere girerek çalışmak istedim ama ne var ki ekonomik şartlardan dolayı maaşlarımı alamadım.

2019 yılının Kasım ayında “Yeni Ekonomi” ve “Europen Union” dergisinin görsel yönetmeni Haluk Bayar arkadaşımızın, benim bu yaşadıklarımı Emin Dora Uçarer’e anlatmasıyla birlikte tekrar yazılı basın hayatıma başladım. Şu an Uçarer Medya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Emin Dora Uçarer’le birlikte kader ortaklığı yapıyoruz. Bu yeni serüvenimiz inşallah başarılarla dolu olacaktır.

Buna yürekten inanıyorum.