Kanat’a kimlik kazandıran mekân

0
913

Tuncay Kemer kimdir? Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1965 Kars doğumluyum, 1985’ten bu yana İstanbul’da ikamet etmekteyim. 1985’te tekstilde başlayan iş hayatım 2000 yılına kadar devam etti. 2000 yılından sonra yemek sektörüne atıldım ve 17 yıldır Beylikdüzü’nde ‘’Kanatçı Muhtarın Yeri Restaurantı’’ işletmekteyim.

Kanatçı Muhtarın Yeri ne zaman açıldı? Kuruluş hikâyesini bizimle paylaşır mısınız?

2000 yılında Beylikdüzü’nde hizmet vermeye başlayan ‘’Kanatçı Muhtarın Yeri‘’adı altında başlayan hizmetimiz yine aynı bölgede devam etmektedir. Bölgenin hareketlenmesini düşünürsek insanların böyle mekânlara ihtiyaç duyacağı, aynı zamanda huzurla oturacağı aile ortamında kaliteli ve temiz yemekleriyle bir mekân olsun istedik. İş hayatımda bugüne kadar yapmaktan en fazla gurur duyduğum ve keyif aldığım işlerden biri…

Müşterilerinize ne tür lezzetler sunuyorsunuz? Zengin menünüzü bizimle paylaşır mısınız?

Beyaz et ve kırmızı et ürünlerimizi, ızgara ve tava çeşitlerimizi damak tadına hitap edecek şekilde zengin içerikli menümüzü sunmaktayız.

Menümüz;

-kanat

-piliç şiş

-piliç pirzola

-piliç bonfile

-kuzu şiş

-kuzu pirzola

-kuzu kaburga

-ızgara köfte

-kaşarlı köfte

-dana bonfile

-soya soslu tavuk

-çoban kavurma

-et sote

-piliç sote

Müşteri portföyünüzü değerlendirecek olursak, daha çok hangi kesime hitap ettiğinizi söyleyebilirsiniz?

Müşteri portföyümüz; farklı kesimlerden gelen müşterilerimiz arasında devlet yöneticileri, sanatçı, futbolcu, gazeteci, iş adamı vs… yediden yetmişe her kesimin damak tadına hitap eden ve tercih edilen bir mekânız.

 

Misafirlerinizin günün yorgunluğunu ve stresini atmak için canlı müzik programları yapıyorsunuz. Bize biraz bu eğlenceli programlarınızdan bahseder misiniz?

Ben tüketici gözüyle bakıp onun gözüyle düşünmeye çalışıyorum. Hayatımızı hep çalışarak geçiriyoruz zaman zamanda olsa yorgunluğumuzu stresimizi atmak için farklı ortamlara ve farklı mekânlara gitmekteyiz. Mekânımız da bunlardan biri… Günün, haftanın, ayların yorgunluğunu birkaç saatte olsa canlı müzik yaparak insanların stresini, yorgunluğunu gidermek için haftanın üç günü canlı müzik yaparak hizmet vermekteyiz. Bunun sonucunda müşterilerimizin memnuniyetini dile getirmesi ve yorumları bizi çok mutlu ve motive ediyor.

Izgara ve tava çeşitlerini size özel patentli sosunuzla hazırlayıp sunuyorsunuz. Bu özenle ve itinayla hazırladığınız özel sosun içerisinde neler var?

Izgara ve tava çeşitlerimizi temiz bir şekilde sunum yapmadan önce hazırlık bölümümüzde hazırlanan et çeşitlerimizi ustalarımızın marifetli elleri ile terbiye edildikten sonra özel olarak hazırlanır, sosumuzun karışımı yapılıp dinlendirdikten sonra servise hazır hale getirilir.