Küresel teknoloji danışmanı ThoughtWorks şirketlere “inovatif dijitalleşme”nin kapısını açıyor

0
634

Şirketlerin ihtiyaçlarına özel sundukları yazılım çözümleri ile rekabetçi hale gelmelerini sağladıklarını belirten ThoughtWorks Türkiye Yöneticisi Güvenç Güngör, “Özel, farklı ve inovatif iş fikirleri geliştirerek şirketlerin çağı yakalamalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Toplam 15 ülkedeki 42 ofisiyle şirketlerin dijital dönüşümüne destek veren ThoughtWorks, küresel vizyonunu Türkiye’deki şirketlere taşıyor. Şirketlerin ihtiyaçlarına özel inovatif iş fikirleri ve yazılımlar geliştirerek çağı yakalamalarını sağladıklarını belirten ThoughtWorks Türkiye Yöneticisi Güvenç Güngör, “Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere özel çözüm ve fikirlerle karlılık oranlarını arttırmalarını ve daha rekabetçi bir yapıya sahip olmalarını sağlıyoruz” dedi.

Perakende ve finans sektörlerine özel çözümleriyle birçok ödüle layık görülen Amerika merkezli ThoughtWorks’ün 4 bin 300 çalışanı bulunuyor. Küresel teknoloji danışmanı ThoughtWorks, iş inovasyonu, teknik çözüm gelişimi ve dijital strateji hizmeti sunarak, şirketlerin sürdürülebilir ticari başarı, kaliteli yazılım ürünleri ile değişime adapte olan organizasyonlara dönüşmelerini sağlıyor.

Hepsiburada.com ile Türkiye pazarına girdi

Türkiye pazarına Hepsiburada.com için gerçekleştirdikleri proje ile başarılı bir giriş yaptıklarını belirten Güvenç Güngör, süreci şu sözlerle anlattı: “Hepsiburada.com, büyümeyi sürdürmek, tekil kullanıcıların etkileşimini artırmak ve sitenin tekrar ziyaret edilme sıklığını artırmak için bizimle çalıştı. Onlara özel geliştirdiğimiz strateji kapsamında ciro artışını sağlamak, karlılığını korumak ve organik trafiğini artırmak için platformu daha hızlı, pürüzsüz ve daha esnek bir online mağaza haline getirmeyi hedefledik.”

ThoughtWorks, Hepsiburada.com’un tüm organizasyonunda çevik yazılım pratikleri uygulamasıyla yeni masaüstü siteyi daha verimli hale getirdi. Eş zamanlı olarak ThoughtWorks ekibi, Hepsiburada.com’un mobil web sitesini geliştirdi. .NET teknolojileri kullanılarak, Hepsiburada.com müşteri ve satıcılarının ihtiyacı olan kullanıcı deneyimi sunuldu.

ThoughtWorks, şirketlere özel ekipler oluşturuyor

ThoughtWorks ’ün kurumlara belirli bir ürün ya da çözüm sunmak yerine onlarla birlikte ihtiyaçlarını belirlediğini ve ihtiyaçlarına özel çözümler üretmek için şirketin içinde çalışacak ekipler oluşturduğunu da kaydeden Güngör, “ThoughtWorks dünyada sadece bir yazılım şirketi olarak değil, müşteri ihtiyaçlarını ortaya koyup en uygun çözümleri bulma konusunda danışman olarak konumlanıyor Geliştirdiğimiz çevik yazılım uygulamaları ile müşterilerimizin yazılım kalitelerini yükseltiyoruz.  ThoughtWorks ‘ün en önemli farkı, müşterileri ile uzun süreli iş birliği kurması ve projeyi tamamlamanın ötesinde müşteri ekiplerini de çözüm sürecinin içine dahil ederek eğitmesi. ThoughtWorks için başarılı bir proje, “müşterisinin kendisine ihtiyacı kalmadığı” noktada tamamlanmış oluyor” dedi. .