Kurumlar çevre politikaları ile geleceğe yatırım yapıyor

0
606

Günümüzde bireylerin çevreci ürünlere olan ilgisinin ve kullanım konusundaki hassasiyetlerinin artması ile beraber, firmalar da yatırımlarını bu yönde artırarak sürdürüyor. Aldığı önlemlerle ofiste kişi başı elektrik tüketimini yüzde 9, su tüketimini yüzde 20 ve doğalgaz tüketimini yüzde 26 düşüren Eczacıbaşı Profesyonel, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için kurumları doğal kaynakları verimli kullanmaya davet ediyor.  

Gelecek nesiller için tüm sektörlerde dünya pazarının gündemi çevresel sürdürülebilirlik. Yeni ürün geliştirme süreçlerinde çevreyi koruma bilinci ile hareket eden Eczacıbaşı Profesyonel,  kurumdaki tüm organları ile beraber geleceğe yeşil bir çevre bırakmak için çalışıyor.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne bireylerin çevre konusunda hassasiyetine değinen Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; “Yaşanabilir bir gelecek için doğal kaynakları verimli ve duyarlı kullanmak gerekiyor. Kurumların da çevre politikaları ile sürdürülebilir kalkınmaya önderlik etmesi daha iyi bir gelecek için önemli hale geliyor. Günümüzde artık kişilerin kurumlardan beklentileri de değişti. Kişiler bir ürün ya da hizmet alırken artık sadece bir ürün almış olmak istemiyor, aynı zamanda tercih ettiği kurumun belli değerlerinin olması gerektiğini düşünüyor” dedi.

 

Kurumda doğal kaynakların verimli kullanması için seferberlik

Eczacıbaşı Profesyonel, sadece ürün odaklı değil çevresel sürdürülebilirlik kapsamında ofislerinde de bu vizyona uygun çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

Kurumsal faaliyetlerinde doğaya saygılı ve duyarlı tercihler yaptıklarını belirten Koçoğlu; “Geçtiğimiz dönem çalışanlarımızın da desteğiyle elektrik ve doğalgaz tüketiminin azaltılmasından su tasarrufuna kadar birçok alanda ölçülebilir iyileştirmeler gerçekleştirdik. Ofiste alınan çeşitli önlemler ile kişi başı elektrik tüketimi yüzde 9, kişi başı su tüketimi yüzde 20 ve kişi başı doğalgaz tüketimi yüzde 26 düşürüldü”   dedi.

 

Farkındalığı artırmak için kurumlara görev düşüyor

Kurumların da çevre politikaları ile sürdürülebilir kalkınmaya önderlik etmesinin gelecek için önemli olduğunu vurgulayan Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; “ Daha iyi bir gelecek mümkün ve bu yolda hem bireysel hem de şirketler olarak etkimiz büyük. Bu yıl Eczacıbaşı Profesyonel olarak iklim değişikliği ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla fabrikamızda ışıklarımızı bir saat söndürdük. Dünya Saati uygulamasının, çevresel sürdürülebilirlik ilkelerini kurum kültürüne yansıtma ve bireylerin farkındalığını artırma açısından iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza da çağrıda bulunarak, çevre ve gelecek konusundaki bilincin artırılmasını hedefledik” dedi.