Mandarin Oriental Bodrum Ödüle Doymuyor

0
802

 

Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 2014 yılında hizmete açılan, Akdeniz’in en lüks resort projesi Mandarin Oriental, Bodrum, 23 Kasım’da Londra’da düzenlenen, dünyanın en prestijli otelcilik ödüllerinden European Hotel Design Awards’da 2 ödüle birden layık görüldü. Türkiye de dahil olmak üzere dünya çapında birçok otelin katıldığı yarışmada, Türkiye’den ödül alan tek otel olan Mandarin Oriental, Bodrum, Architecture – New Build (Mimari – Yeni Yapı) ve Interior Design – Spa&Wellness (İç Mimari – Spa & Wellness) kategorilerinde rakiplerini geride bıraktı.

 

Londra Park Plaza Westminister Bridge Otel’de 23 Kasım Pazartesi gecesi düzenlenen ödül törenine, aralarında dünya çapında otel marka ekipleri, turizm yatırımcıları, mimarlar, tasarımcılar ve gazetecilerin de yer aldığı 1000’i aşkın seçkin davetli katıldı. Jürisinde Werner Aisslinger (Studio Aisslinger), Robbie Barch (Gorgeous Group), Jason Holley (Universal Design Studio) gibi otelcilik dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı European Hotel Design Awards’da, dünyanın en prestijli otellerine toplam 10 kategoride ödül verildi.

 

Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum, dünyaca ünlü İtalyan mimar Antonio Citterio Patricia Viel And Partners’ın eşsiz tasarımıyla, Avustralya’dan Japonya’ya, Amerika’dan Avrupa’ya, Rusya’dan Çin’e kadar dünyanın birçok ülkesinden seçkin konuklarını 2014 yılından bu yana ağırlıyor.

 

Interior Design – Spa&Wellness kategorisinde ödül alan The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum ise 2 bin 700 metrekare alan üzerine kurulu lüks bir ortamda, özel bakım ve terapileri ile konuklarına mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Bugüne kadar uluslararası alanda 14 farklı ödüle layık görülen The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum, misafirlerini erkek-kadın ayrı hamamları, VIP Spa suitleri, açık hava masaj odaları, çiftler için özel Spa odaları ve Mandarin Oriental, Bodrum’un 21. yüzyıl lüksünü Uzakdoğu konseptiyle birleştiren ruhuyla yaz kış şımartıyor.

 

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, Mandarin Oriental, Bodrum projesinin European Hotel Design Awards’da aldığı ödüllerle ilgili olarak şunları söyledi: “Aldığımız bu ödüller ile ülkemizi dünya çapında otelcilik sektörünün en üst seviyesine taşımış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Mandarin Oriental, Bodrum, açıldığı 2014 yılından bu yana, dünyada nitelikli elitlerin, harcama gücü yüksek yerli-yabancı turistlerin, dünyaca ünlü iş insanlarının ve ünlü isimlerin destinasyonu haline geldi. Mandarin Oriental gibi dünya markalarının Türkiye’ye gelmesi, ülkemizde katma değeri yüksek turizmin kalkınmasına büyük destek oluyor ve olmaya devam edecek.

 

Marina ve yat turizminin de son yıllarda Bodrum’da giderek geliştiğini, mega yat sayısının her geçen gün arttığını ve ayrıca özellikle yaz döneminde Bodrum Havaalanı’nın özel uçaklarıyla gelen misafirlerin akınına uğradığını; hatta birçok misafirin alanda yer olmadığı için farklı havaalanlarını tercih etmek durumunda kaldıklarını görüyoruz. Bunlar bizler için çok mutluluk ve umut verici gelişmeler. Bu gelişmeler gösteriyor ki Bodrum artık dünyada yeni destinasyon arayışında olan elit kesimin bu arayışına en doğru cevabı veren bir destinasyon haline geldi. Doğası, koyları, temiz denizi, çeşitli ve kaliteli restoranları, tarihi ve müzeleriyle elit kesimi en iyi şekilde ağırlayan Bodrum, Cote D’azur ve St Tropez gibi gözde destinasyonları artık geride bırakıyor.

 

Ayrıca Bodrum’da yabancılara gayrimenkul satışlarında da gözle görülen bir artış olmakta. Önümüzdeki dönemde de gayrimenkul fiyatlarının hızla yükseleceğini düşünüyorum. Mandarin Oriental’ı takiben birçok dünya markası Bodrum için sıraya girdi ve şu an yer arayışı içindeler. Ayrıca sağlık turizmi konusunda da çok önemli gelişmeler önümüzdeki günlerde bizleri bekliyor. Ek olarak önümüzdeki yıllarda yapılacak golf sahaları, kongre merkezi ve fuar alanlarıyla Bodrum, 12 ay cazibesi yüksek, önemli bir destinasyon haline gelecek.

 

Bizler de Mandarin Oriental gibi bir dünya markasıyla yaptığımız başarılı işbirliğinin, dünyanın önde gelen isimleri tarafından ödüllerle tescillenmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar almış olduğumuz uluslararası ödüllerin yanı sıra, ülkemiz turizmi için de büyük önem taşıyan, European Hotel Design Awards’da, Architecture – New Build (Mimari – Yeni Yapı) ve Interior Design – Spa&Wellness (İç Mimari – Spa & Wellness) kategorilerinde almış olduğumuz iki ödül bizi her zamanki gibi çok gururlandırdı. 2014’te hizmete açılan otelimiz çok kısa bir süre içinde bir çok uluslararası ödüle layık görüldü. Mandarin Oriental, Bodrum, dünyada, açılışından itibaren bu denli kısa bir süre içinde bu kadar sayıda uluslararası ödül alan tek otel olma ünvanını aldı.”