MESA’nın yeni Genel Müdürü: Mert Boysanoğlu

0
619

“MESA standartları daha da yükseltecek”

MESA’da Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte Genel Müdürlük görevini de üstlenen Mert Boysanoğlu, “MESA, 47 yıldır Türkiye’nin yanı sıra uluslararası boyutta başta konut olmak üzere yapı teknolojilerinden dönüşüm projelerine ve arsa geliştirmeye kadar bir çok farklı alanda inşaat sektörüne yön vermiş köklü bir marka. Birçok ilke imza atan MESA, Türkiye’yi çağdaş site kavramı ile tanıştırmış, geçmişte yüzlerle ifade edilen ‘büyük proje’ kavramını bugün binlerce konuta taşımış, kurduğu uydu kentlerle şehirleri geliştirmiş, projeleri bulunduğu semtlere adını vermiş bir marka. Yarım asra yaklaşan bir süreçte 8 milyon metrekarelik inşaat alanı üzerinde hayata geçirdiği 85 bine yakın konutla, imza attığı her projede, ürettiği her metrekaredeki mükemmeliyetçi yaklaşımıyla adı ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan bir marka konumunda. Her alanda tavizsiz uyguladığı yüksek MESA standartları, sektörde ‘kalite’nin ölçümlenmesinde referans olarak alınıyor. 47 yıla ulaşan bu eşsiz bilgi birikimi, geleneksel kurumsal kültürü ve MESA ruhu ile markamızla özdeşleşen, kazandıran ve değer yaratan projelere imza atmaya, yenilikler getirmeye ve standartları daha da yükseltmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Mert Boysanoğlu

1976 yılında doğan Mert Boysanoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra “Oxford School Of Architecture” da Mimarlık dalında lisans ve “Oxford Brookes School Of Town Planning”de, Şehir Bölge Planlama alanında yüksek lisans almıştır. Mesleki kariyerine 2000 yılında BSB London Architects firmasında başlayan Boysanoğlu, 2001 yılında çalışma hayatına InfoTron firmasında devam etmiştir.

Mert Boysanoğlu Mesa’da 2003 yılında şantiye ince işler şefi olarak başladığı iş hayatına daha sonra yurtdışı işler, iş geliştirme müdürü ve genel müdür yardımcısı olarak devam etti.

 

Evli ve bir çocuk babası olan Mert Boysanoğlu, Mimarlar Odası Üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi’dir.