Mobil parça onarımında sektörünün lideri, Rs Servis Yönt. Kur. Başk.Ünal Ünaldı

0
812
  1. Okuyucularımız için RS Servis’i tanıtır mısınız?

RS Servis Türkiye’de 49 ilde 53 Servis Merkezi ve K.K.T.C’de 3 Servis Merkezi olan, ISO 9001:2008 Sertifikası olan Türkiyede ilk GSI SLV Alüminyum Kaynağı Sertifikası olan, sektörde “Mobil Parça Onarımı”, Mini Onarım, Hasar Onarımı ve Oto Yenileme konularında hizmet veren yetkili servis konsepti ile özel servis çalışkanlığını benimsemiş kurumsal bir firmadır. 

  1. RS Servis’in kuruluş ve gelişim öyküsünü anlatır mısınız?

Babam Zeki Ünaldı’dan devir aldığım otomotiv sektöründeki 51 yıllık geleneksel tecrübe ile akademik eğitimimi birleştirerek, RS Servis 3 Aralık 2008 yılında kurulumu tamamlanmış, Ar-ge çalışmalarının ardından Radiator Services modülü ile 4 Mayıs 2009 yılında otomotiv sektöründe hizmet vermeye başlamış, 1 Aralık 2013 tarihi itibari ile Mini Onarım Hizmeti modülü ve sonrasında hasar onarımı ile devam etmiştir.

  1. RS Servis’in müşterilerine verdiği hizmetler nelerdir? ‘’Boyasız göçük düzeltme tekniği’’ hakkında bilgi verir misiniz?

RS Servis’ten hizmet alan müşteri portföyü, sigorta şirketleri, eksperler, acenteler, oto servisleri, sigortalı ve perakende hizmet almak isteyen birinci elden başvuranlar olmak üzere ayrılabilir. Sigorta şirketleri, eksperler ve oto servislerine “Mobil Parça Onarımı Hizmeti” konseptiyle hizmet vermekte, yine sigorta şirketleri, acente, sigortalı ve 1. Elden başvuran müşterilere “Hasar Onarımı” ve “Mini Onarım” Hizmeti konseptiyle hizmet vermektedir.

“Boyasız Göçük Düzeltme Tekniği”, boyanın zarar görmediği göçüklerin, özel Amerikan menşeli el aletleri ile boyaya zarar vermeden onarılması tekniğidir. Uygulanan bu teknik sayesinde, aracın konvansiyonel yöntemlerle(kaporta ve boya) onarım görmemesi sebebi ile orijinalliği azami düzeyde korunmuş olur, müşterimiz ikinci el satışlarda aracı için değer düşüklüğü argümanı kullanılmaz. Son dönemde sıkça karşılaştığımız dolu yağışları nedeniyle araçlar üzerinde meydana gelen göçüklerin düzeltilmesi için kullanılan en doğru ve teknolojik yöntemdir.

Şirket olarak son teknoloji ekipmanlar mı kullanıyorsunuz? Bu konuda neler söylemek istersiniz?

RS Servis eğitim ve teknolojiye sürekli yatırım yapan bir firmadır. Kullanılan ekipmanlar ve iş gücü kalitesinin mevcut sektör yapısının çok üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

  1. RS servis hizmetleri olarak Türkiye’deki servis ağlarınızdan bahseder misiniz?

Türkiye’nin 49 ilinde 53 Servis Merkezimiz bulunmakta, bu servilerden 7’si RS Servis şubesi, diğer 46 servis franchise usulü yönetilmektedir. Şubelerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa illerindedir. Her bir franchise’mız bulunduğu il ve bölge itibari ile rüştünü ispatlamış, kaliteli hizmet veren özel ve yetkili servislerden oluşmaktadır. RS Servis toplamda 75.000 m2’lik bir alanda 1000’in üzerinde eğitimli iş gücü ile hizmet vermektedir.    

  1. RS Servis Hizmetlerini rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?

RS Servisi rakiplerinden ayıran birkaç konuyu maddeler halinde sayabilirim.

* İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan oluşan Türkiye’nin ilk 4 büyük ilinde yalnızca kendi şubelerinin bulunması.

* Kurumsallıkla beraber esnaflığı da müşterilerine sunması. Bu konuyu açacak olursak; müşterilerinin “RS Servis standart onarım hizmetlerinde” yer almayan basit taleplerinin karşılanabilmesi ve müşteriler ile sıcak samimi ve kurumsal iletişimlerin kurulması.

  1. Sektörünüzdeki kalifiye eleman sorunlarını nasıl çözüyorsunuz? Teknik elemanlarınızı nasıl eğitimler alıyor?

Kalifiye eleman bulma sorunu, belli başlı birkaç sektör haricinde her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de önemli bir sorun. RS Servis olarak biz bu konuyu kendi bünyemizde kurduğumuz eğitim akademisi ile çözüyoruz. Tüm uygulama teknisyenlerimiz ve yönetim kadromuz,

  • RS Servis Ulusal Franchise toplantılarında eğitimler almakta,
  • RS Servis Eğitim akademisinde belirlenmiş dönemlerde eğitimler almakta,
  • Ayrıca, 6 ay ile 1 sene arası yapılan denetleme ve kontrol çalışmalarında yerinde eğitimler almaktadırlar.

Ayrıca hem teknik kadro hem yönetim kadrosu için üretilmiş, yardımcı el kitapları, sunumlar ve videolar bulunmaktadır. 

  1. RS Servis olarak geleceğe yönelik çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

 

Mobil parça onarımı konusundaki sektördeki liderliğimizi pekiştirmek Mini Onarım Hizmeti anlaşmalı Sigorta Şirketi sayısını arttırmak, tevsi yatırımlara giderek, orta ve büyük ölçekli hasarların onarımı için mevcut uygun yapımızı daha da ileriye taşımak