Philips ve Huawei’den aydınlatmada işbirliği

0
599

Philips ve Huawei’den aydınlatmada işbirliği

Philips ve Huawei, bağlantılı ev aydınlatma sistemi Hue’nun OceanConnect platformu üzerinden kesintisiz çalışmasına olanak sağlayacak bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Şangay, Çin – Aydınlatmada dünya lideri Philips (Euronext Amsterdam: LIGHT) ve Huawei, Philips Hue bağlantılı ev aydınlatma sisteminin Huawei OceanConnect Nesnelerin İnterneti (IoT) platformuyla birlikte kesintisiz çalışmasını sağlamak amacıyla bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Huawei “Hue Dostu” bir iş ortağı, Philips Aydınlatma ise bir OceanConnect ortağı oldu. Böylece Huawei’nin IoT platformunu kullanan müşteriler, son kullanıcılarına Philips Hue aydınlatma üzerinde tam kontrol sağlayan lisanslı bir kullanıcı deneyimi sunabilecekler.

Ortaklık Philips Hue aydınlatma ürünlerinin, bağlantılı cihaz, sistem ve uygulamalarla bir arada kesintisiz çalışmasını sağlayarak, kullanıcı deneyimini daha da iyileştiriyor. Örneğin, evdeki IP tabanlı bir güvenlik kamerası gece bir hareket tespit ettiğinde alarmı çalıştırıyor ve evdeki Philips Hue lambaları da mavi ve kırmızı ışıkla yanıp sönmeye başlıyor.

Huawei Bulut Çekirdek Ağı Ürün Hattı Başkanı Ma Haixu: ” IoT’nin yaygınlaşması, diğer sistemlerle sorunsuz bir biçimde birlikte çalışabilecek cihaz ve uygulamalara dayanıyor. Bunun için gereken uyumlu sağlayabilecek ideal platform ise OceanConnect. Philips Aydınlatma ile kurduğumuz ortaklık, Philips’in lider bağlantılı ev aydınlatma sisteminin OceanConnect platformumuz aracılığıyla diğer cihazlarla birlikte çalışmasını sağlayacak.” dedi.

Philips Aydınlatma Ev Sistemleri Üst Düzey Yöneticisi Sridhar Kumaraswamy ise işbirliği hakkında şunları söyledi: “Aydınlatma, akıllı evlerde güvenlik ürünleri yanında en çok rağbet gören uygulamalardan biri. Huawei ile kurduğumuz bu ortaklık, IoT ağ oluşturma ve bağlantılı aydınlatma alanlarının küresel liderlerini bir araya getiriyor. Ortaklığımız, Philips Hue sistemiyle birlikte çalışacak daha pek çok ürünün yaratılmasının önünü açacak ve aydınlatma sistemimizin bağlantılı ev pazarına erişim kapsamını genişletecek.”

Editörlere Notlar

Philips Hue Hakkında

Philips Hue, dünyanın önde gelen bağlantılı ev aydınlatma sistemidir. Philips Hue bağlantılı aydınlatma sistemi; lamba, şerit, ışık ve akıllı kontrollerden oluşuyor. Aktif bir geliştirici programına sahip olan Philips Hue için geliştirilmiş 600’ün üzerinde üçüncü taraf uygulama bulunuyor. Sistem, duyularınızı harekete geçirmek, size özel anları aydınlatmak ve uzakta olduğunuzda aklınızın evde kalmasını engellemek amacıyla, evinizdeki aydınlatmanın kullanım şeklini değiştiriyor. Philips Hue’nun Ekim 2012’de piyasaya sürülmesinden itibaren, Philips Aydınlatma, diğer şirketleri bu sistemle birlikte çalışabilecek cihaz, uygulama ve sistemler geliştirmeye çağırdı. Üçüncü taraf uygulamalardan giyilebilir teknolojilere, internet hizmetlerinden bağlantılı ev ürünlerine dek Philips Hue yalnızca ışık sağlamaktan ziyade, size hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan yeni deneyimler sunarak aydınlatmanın ötesine geçiyor. Daha fazla bilgi için www.meethue.com adresini ziyaret edin.

Huawei OceanConnect Hakkında

Huawei OceanConnect, merkezinde Nesnelerin İnterneti bağlantı yönetimi platformu olan açık bir ekosistemdir. Açık UPA’lar ve seri ajanlar, uygulamanın piyasaya sürülmesini hızlandırır, terminal erişimini kolaylaştırır ve ağ bağlantısını sağlar. Buna ek olarak, ortaklar için teknik/ pazarlama desteği ve ticari işbirliği gibi her türlü tek noktadan hizmeti de sağlar. İki yüzün üzerinde entegre cihaz ve sensör için çıkarılan 170’in üzerinde UPA ve 80’den fazla ortağıyla Huawei OceanConnect Ekosistemi Bağlantılı Otomobil, Akıllı Ev, Kamu Hizmetleri, Doğalgaz ve Enerji ve diğer alanlarda çözümler sunar.