PİYASALARDA SEFERBERLİK CANLILIĞI

0
730

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan enflasyonla mücadele kapsamında asgari yüzde 10 indirim kampanyası piyasalardaki etkisini göstermeye başladı.

Enflasyon ile mücadele açıklamasının üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen program kapsamında yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt eden firma sayısı 500’ü aştı.

#TürkiyeKazanacak” etiketiyle faaliyete geçen, tüketiciler tarafından da desteklenen ve oldukça olumlu karşılanan uygulama piyasalarda pozitif bir hava yarattı. Ülke genelindeki yaklaşık 200 mağazasındaki binlerce çeşit üründe minimum %10-%50 arasında indirimlerle satışa sunan Tudors CEO’su Yaşar Ayaydın konu ile ilgili olarak ‘’Mağazalarımızda son zamanlarda gördüğümüz en hareketli günleri yaşıyoruz. Enflasyonla mücadele kapsamında uygulanan politikalar, yapılan açıklamalar tüketici tarafında bir güven ve sağduyu yarattı. Biz de dahil olmak üzere indirimi uygulayan markalarda satışlardaki canlılık artı. Piyasalarda %10 bereketi yaşıyoruz diyebilirim’’ diye konuştu.

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu.