Qatar Airways, Tayland’ın Güzel Şehri Chiang Mai’a Uçmaya Başlayacak

0
657

Qatar Airways, tatilcilerin istekleri doğrultusunda Tayland için artan talepleri karşılamak amacıyla Tayland’daki dördüncü varış noktası güzel Chiang Mai’a uçuşlara başlayacağını duyurdu. Yeni güzergâh, Tay başkenti Bangkok ve popüler tatil noktaları Phuket ve Krabi’ye yapılan mevcut uçuşlara eklenecektir.

Haftada dört defa gerçekleştirilecek olan sezonluk uçuşlar Aralık 2017 – Mayıs 2018 arasında geniş gövdeli uçaklarla Doha ve Chiang Mai (CNX) arasında yapılacaktır.

Sakin bir şehir olan Chiang Mai, Bangkok’un karmaşasından ve telaşından bir kaçış sunmaktadır ve sakin atmosferi ve yemyeşil ortamıyla “Kuzeydeki Gül” olarak adlandırılmaktadır. Bir yağmur ormanı içerisinde bulunan Chiang Mai, büyüleyici tapınaklar, mükemmel restoranlar ve inanılmaz doğal manzarasıyla ziyaretçilere unutmayacakları bir Tayland deneyimi sunuyor.

Qatar Airways Grup Ceo’su, Akbar Al Baker: “Tayland, tatilciler arasındaki popülerliğini arttırmaya devam ediyor ve bunun nedenini açık bir şekilde görebiliyoruz. Chiang Mai’a başlayacağımız yeni uçuşlarla, bu harika ülkenin dördüncü güzergâhını sunacağız. Müşterilerimizden gelen yüksek kalitedeki tatil noktalarını arttırma taleplerine yanıt vermeyi sürdürüyoruz.” dedi.

Al Baker sözlerine şöyle devam etti; “Phuket, Krabi ve Bangkok’a yaptığımız mevcut hizmetler özellikle Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinden gelen müşterilerimiz arasında muazzam popülerliklerini sürdürüyor. Bu yüzden, seyahatçiler için Doha ve Chiang Mai arasında ünlü beş yıldızlı hizmetimizi sunarak yeni bir varış noktasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca, dünyada yeni güzergâhlara ulaşma taahhüdümüzü ortaya koyarak yolcularımızı istedikleri yerlere uçuruyoruz.”

Qatar Airways, 1996 yılında Bangkok varış noktasıyla Tayland’a uçuşlarına başladı. Bunu daha sonra Phuket ve Krabi’ye yapılan uçuşlar takip etti. Havayolu şu anda günde beş defa Doha-Bangkok, iki defa Doha-Phuket ve haftada üç defa Doha-Krabi uçuşlarını gerçekleştirmektedir.  Bu senenin sonunda Krabi günlük uçuşlara kavuşacaktır; böylece Tayland’a her hafta yapılan uçuş sayısı 60’a ulaşacaktır.