Ritz Carlton, İstanbul 15.yılını kutluyor

0
718

The Ritz-Carlton, İstanbul tarihimizden izler taşıyacak

Dünyanın en köklü otelcilik geleneğine sahip The Ritz-Carlton, İstanbul kuruluşunun 15. yılını kutluyor. Türkiye’de faaliyete başladığı günden bugüne servis kalitesi ile dikkat çeken, özel yemekleri ile fark yaratan, turizm sektörüne ve insan unsuruna güvenini kesintisiz sürdüren The Ritz-Carlton, İstanbul, 15. yılında 10 milyon dolarlık yatırımla baştan aşağıya yenileniyor. The Ritz-Carlton, İstanbul’un yeni misafirleri gelecekte hem tarihi bir mekanda konaklama duygusu hissedecek, hem de üst düzey konforun ayrıcalığını yaşayacak.

Avrupa’da 11, dünya genelinde 93 oteli bulunan The Ritz-Carlton, İstanbul; 15. yılında, 10 milyon dolarlık dev yatırımla otelini Türk tarihinden gelen ve hayranlık uyandıran motifler ile süsleyecek.

Türk misafirperverliğinin eşsiz örneği ile köklü otelcilik anlayışını birleştiren

The Ritz- Carlton, İstanbul, 2 milyonun üzerinde yerli ve yabancı misafiri ağırladı. Avrupa otelleri arasında “misafir memnuniyeti en yüksek otel” olma başarısını gösterdi ve çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. Misafirleri kadar çalışan memnuniyetine verdiği değerle turizm sektöründe öncü oldu. 348 sosyal sorumluluk projesine destek verdi.

İstanbul’da kurulduğu tarihten bugüne bin 836 çalışanı istihdam eden Ritz- Carlton, Türkiye’nin turizm potansiyeline inanarak yatırımlarını artırdı. Bir taraftan da hizmet sektörünün lokomotifi ‘insana”, istihdam politikalarıyla destek vermeyi sürdürdü.

The Ritz- Carlton, İstanbul 15 yıl önce beraber yola çıktığı çalışanlarının yüzde 30’unu muhafaza ederek sektöre örnek oldu.

“2 milyonun üzerinde misafiri ağırladık”

Dünyanın en lüks otellerinden The Ritz-Carlton’ın ilk Türk Genel Müdürü ve aynı zamanda turizm profesyoneli Can Göktaş, 15. yıl vesilesiyle otel çalışanları ile yemek davetinde bir araya geldi. Göktaş, “Medeniyetlerin beşiği İstanbul’un en güzel panoramik boğaz manzarasına sahip otelimiz, açıldığı günden bugüne 2 milyon üzerinde yerli ve yabancı misafiri ağırladı. 1126 çift Ritz-Carlton, İstanbul’un eşsiz atmosferinde dünya evine girdi. Misafirlerin evlilik tekliflerini, doğum günlerini, yıldönümlerini ve özel günlerini hiç unutamayacakları anlara dönüştürdük. 7422 konuğumuz memnuniyetlerini teşekkür mektubu ile bildirdi.” dedi.

“15 yılda, 12 bin kişiyi sektöre kazandırdık”

Başarılarında çalışanlarının büyük emekleri olduğunu ifade eden Göktaş “15 yılda, 12 bin kişiyi sektöre kazandırdık. Çalışanları motive edip ödüllendirmeyi yönetim prensibi olarak benimsedik. Çalışanlarımız 269 kere terfi aldı, 15460 adet “First Class” kart ile ödüllendirildi. 229 çalışanımızın mutluluğuna şahit olduk ve ailemize 192 çocuk katıldı. Ritz-Carlton ailesi olarak her geçen yıl daha da büyüdük, büyük bir aile anlayışı yürüdük.

Mutfağımızdan yetişen 300 kişi dünyada önemli otellerin mutfaklarında kendine itibarlı yerler edindi. Bu başarı tüm The Ritz- Carlton, İstanbul ailesinin. dünya çapında efsane olmuş ayrıcalıklı Ritz-Carlton hizmetini misafirlerimize yaşatanlar çalışanlarımız, yani siz hanımefendiler ve beyefendilerdir.

Yatırıma devam

Türkiye’nin ekonomisine ve turizm potansiyeline olan inancımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 15. yılında otelimizi geleneksel Türk mimarisinin eşsiz motifleri ile yenileyeceğiz. Misafirlerimize bu ayrıcalığı yaşatmak için 10 milyon dolar yatırım kararı aldık. Bu yatırım kararında bizlere olan desteğini 15 yıldır olduğu gibi eksik etmeyen Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer’e şahsım ve çalışanlarım adına huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kutlamalar kapsamında düzenlenen toplantıda Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer’e The Ritz Carlton İstanbul’un 15 yılda elde ettiği başarıların anısına çalışanlar tarafından hazırlanan özel bir tablo armağan edildi.