Şişecam, Design Week Turkey 2016’da 5 tasarım ödülüne layık görüldü

0
667

Şişecam, Design Week Turkey 2016’da 5 tasarım ödülüne layık görüldü

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Şişecam Topluluğu, 19-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Design Week Turkey 2016’nın stratejik partneri oldu. Tasarım Haftası boyunca Düzcam, Cam Ev Eşyası ve Cam Ambalaj Grupları’nın özel ürün seçkisini sergileyecek olan Şişecam Topluluğu, düzenlenen tasarım yarışmasında 5 ödüle birden layık görüldü.

20.10.2016 – Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde 19-23 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Design Week Turkey 2016’nın (Türkiye Tasarım Haftası) stratejik partneri Şişecam Topluluğu, etkinlik kapsamında uluslararası tanınmış tasarımcılarla buluştu ve ürünlerini tanıttı. Design Week Turkey 2016 ödül töreninde ise Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Cam Ambalaj ve Paşabahçe iyi ve üstün tasarım ödüllerine layık görüldü. Ayrıca Şişecam Topluluğu’na, Design Week Turkey 2016 stratejik partnerliği dolayısıyla takdim edilen plaketi de Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman aldı.

Tasarımı, sanayi, endüstri ve ihracatla buluşturmayı hedefleyen, ülke genelinde yaratıcılığı teşvik etmeyi, düşünsel ve kültürel bir neslin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan etkinlik uluslararası tasarım dünyasını da bir araya getirdi. Tanınmış yerli ve yabancı tasarımcıların katılımıyla gerçekleşen Design Week Turkey 2016 Şişecam’ın göz alıcı standında; Şişecam Topluluğu şirketlerinden Şişecam Düzcam, Paşabahçe ve Şişecam Cam Ambalaj’ın özel ürün seçkisi de ziyaretçilerle buluşuyor.

Uluslararası ve ulusal birçok tasarım ve tasarımcıya ev sahipliği yapan Design Week Turkey 2016 kapsamında bir de tasarım yarışması düzenlendi. Şişecam Cam Ambalaj ve Paşabahçe, bu yarışmada iyi tasarım ve üstün tasarım ödüllerine layık görüldü. Şişecam Cam Ambalaj’ın tasarımcılarından Eda Yılmaz’ın tasarladığı ‘Kemal Kükrer Salata Sosu Şişesi’, Filiz Cömert’in tasarladığı ‘Frida Maden Suyu’ ve ‘Işın Gazoz Şişesi’, Şişecam’ın global tasarım markası Nude için Mikko Lakkonnen’in tasarladığı ‘Malt Seti’iyi tasarım ödüllerine layık görüldü. Ayrıca, Şişecam Cam Ambalaj’ın tasarımcılarından Eda Yılmaz’ın tasarladığı ‘Kestane Doğal Kaynak Suyu Şişesi’ de üstün tasarım ödülünü almaya hak kazandı.

Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncudur.“Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında 3’üncü, cam ambalajda 4’üncü, düzcamda 5’inci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 21 binden fazla çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.