Tekfen Vakfı bu yıl da 500 başarılı öğrenciye burs verecek

0
687

Kurulduğu günden bu yana,  çalışkan ve başarılı gençlerin daha iyi şartlarla öğrenim görmesi için lise ve üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren Tekfen Vakfı, bu yıl da Türkiye’de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 500 öğrenciye burs verecek.  Bugüne kadar 1500 öğrencinin mezuniyetinde pay sahibi olan Tekfen Vakfı’nın burs programından yararlanmak isteyen öğrencilerin  www.tekfenburs.com adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. 5 Eylül’de başlayacak başvurular, 25 Eylül tarihine kadar devam edecek.

 

Geçtiğimiz yıl burs verdiği 500 kişinin içinde ÖSYM sıralamasında ilk 1000’e girmiş 37 öğrencinin yer aldığı Tekfen Vakfı burslarından yararlanmak için, başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (mesai hariç) 58.860 TL ve altında olması şartı aranıyor.

 

Tekfen Vakfı burs programıyla öğrencilerin eğitim sürelerinin tamamı boyunca destek olunması amaçlandığından değerlendirmede öncelik, okuduğu akademik birimi yeni kazanan adaylara veriliyor. Tekfen Vakfı’nda burs alan bir öğrenci, okulundan, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamazlar), özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs alamaz.

 

Bursiyerlere stajyer alımında öncelik

Tekfen Vakfı, bursiyerlerine Tekfen Grup Şirketleri’nde staj imkânı da sağlayarak, iş yaşamında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri geliştirmelerine de destek oluyor.  Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Tekfen Grup Şirketleri’nde stajyer alımlarında Tekfen Vakfı bursiyerlerine öncelik verilerek, bursiyerlerin iş hayatına en iyi şekilde hazırlanmaları, kendilerine mentor olarak seçtikleri yöneticilerle fikir alışverişinde bulunmaları sağlanacak.

 

Tekfen Vakfı Hakkında

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, 12 Nisan 1999 tarihinde kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulmuştur. Vakfın hedefleri, kuruluş belgesinde, “Türkiye’nin önde gelen eğitim, sağlık, kültür, sanat ve doğal varlıkları koruma merkezlerinden biri olmak için ulusal ve uluslararası ortamda çalışmak ve bu konularda gelişme sağlanmasına, doğa ile uyum içerisinde yaşanacak bir geleceğin kurulmasına yardımcı olmak,” şeklinde tarif edilmektedir.

 

Hedefleri doğrultusunda bugüne kadar birçok projeye doğrudan kaynak sağlayan ya da aynı hedeflere ulaşmak amacıyla başka kurum ve kuruluşlarla işbirliği gerçekleştiren Tekfen Vakfı, 2004 yılında “Toplum Yararına Çalışan Kurum” statüsünü kazanmıştır.

Tekfen Vakfı, çalışkan, başarılı ve sağlam karakterli gençlerin daha iyi şartlarla öğrenim görmesi için lise ve üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.