Türkiye Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu

0
648

Türkiye Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu

MCD Gençlik Kulübü, MCD Gençlik Ajansı ve Dünya Gençlik Politikaları Derneği tarafından organize edilen, “Gençlik Otobüsü” projesi kapsamında “Türkiye Gençlik Ödülleri” töreni düzenlendi. Törende, projeye destek veren kurumlara ve önceden yapılan oylama sonucunda ödül almaya hak kazanan isimlere ödülleri verildi. Medya Takip Merkezi (MTM), projeye verdiği destekle Gençlik Özel Ödülü’ne layık görüldü.

MCD Gençlik Ajansı, gençlerin toplumla bütünleşmesini kolaylaştırmak ve girişimciliklerini teşvik etmek amacıyla çeşitli projeler gerçekleştiriyor. Bunlardan biri olan “Gençlik Otobüsü” projesi ile birçok genç,  Avrupa’da 15 ülke ve 24 şehirde düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak vizyonlarını geliştiriyor. İş dünyası ile gençleri biraraya getiren proje, gençlerin gezerek, görerek, deneyim kazanmasını amaçlıyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye Gençlik Ödülleri” töreni, Maslak TİM Show Center’da organize edildi. 6 milyon gencin oylarıyla 39 farklı kategoride, 390 aday yarıştı.

Oylama sonucunda en iyi dizi Star TV’de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları seçilirken, en iyi Ana Haber Programı TGRT Haber oldu.

Projeye destek veren Medya Takip Merkezi (MTM), Gençlik Özel Ödülü’ne layık görüldü.