Türkiye’nin en büyük yerli ve özel petrol şirketi

0
1267
????????????????????????????????????

Kaç yıldır enerji sektörüne hizmet veriyorsunuz? Faaliyetlerinizden ve verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Petrol  arama ve üretim sektöründe 60 yılı geride bırakan “Sayer Şirketler Grubu”, bünyesinde yer alan  Güney Yıldızı Petrol Arama şirketi ile petrol çıkarma kapasitesi açısından Türkiye’nin en büyük yerli ve özel petrol şirketi olma niteliğini taşıyor. Sayer Şirketler Grubu’nun bir iştiraki olan “Güney Yıldızı Petrol Şirketi”, petrol ve doğal gaz arama ve üretim işlerine ilave olarak yurt içi ve dışında müteahhitlik çalışmaları da  gerçekleştirmektedir.

Hangi ülkelerle çalışıyorsunuz?

 Daha önce Mısır, Bulgaristan da çalıştık. Şu anda Kuzey Irak Bölgesi’nde çalışmaktayız.

 Gerçekleştirdiğiniz çalışmalarla ülke ekonomisine nasıl bir katkı sağlıyorsunuz?

Türkiye de, günde 1500 varil petrol üreterek ekonomiye katkı sağlıyoruz. Bünyemizde 1200 kişi istihdam ediyoruz. Yıllık ciromuz 250 milyon TL civarındadır.

Sayer Şirketler Grubu,  insan sağlığını ve çevreyi korumak adına ne gibi önlemler alıyor? Bu konuda nasıl bir hassasiyet gösteriyorsunuz?

Şirket olarak İSGÇ konusuna yıllardır önem veriyoruz ve standartlarda çalışıyoruz. Bu konuda eğitim şirket içinden ve dışarıdan alınan hizmetlerle verilmektedir.

Önümüzdeki süreçte Sayer Şirketler Grubu  için gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projeleriniz nelerdir?

Hedefimiz Türkiye dışında Irak, Ortadoğu ve Afrika’da yeni ruhsatlar almak ve buralarda yeni arama projelerine katılmaktır. Ciddi bir yatırımla jeofizik vibro üniteleri getirdik. 2013’de yeni sismik çalışmalar yaptık ve olumlu neticelere ulaştık. Alınan sonuçlara göre yeni kuyuların delinme faaliyetlerine başlayacağız.

Diyarbakır ve Silopi’deki arama çalışmalarımız devam edecek. Adıyaman Kahta ve Adana Karaisalı da bulunan kuyulardaki mevcut üretimleri artırma çalışmalarımız olacak. Yurt dışında da sondaj müteahhitliğimizi geliştirme çalışmalarımız olacak.