ALD Automotive’e Üst Düzey Atama

0
732

ALD Automotive Romanya CEO’su olarak 2011’den bu yana başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Shane Dowling, Türkiye CEO’luğu görevinin yanı sıra Güney Doğu Avrupa Bölgesi Grup Direktörü olarak Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’dan da sorumlu olacak.

2011 – 2016 yılları arasında ALD Automotive Romanya CEO’su olarak görev yapan Shane Dowling, bu süreçte önemli başarılara imza attı. ALD Automotive Romanya, CEO Shane Dowling yönetiminde 5 yıl içinde araç filosunu (yüzde 40’dan fazla) ve müşteri adedini (yüzde 30’dan fazla) sürekli artırarak, Romanya pazarında operasyonel kiralama trendlerini belirleyen en önemli oyunculardan biri oldu.

Özgeçmiş:

Kariyer hayatına 1995 yılında Mitsubishi Motors İrlanda’da Satış ve Pazarlama Yönetmeni olarak başlayan Shane Dowling, 1998 -2006 yılları arasında İrlanda’da bulunan Johnson and Perrrott Fleet firmasında önce Satış Müdürlüğü, sonra Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında Fransa’da bulunan ALD International bünyesinde Uluslararası Satış Müdürü olarak başlamış, 3 yıl sonra da Uluslararası Satış Direktörlüğü’ne atanmıştır. 2011 yılında, ALD Automotive Romanya CEO’luğuna atanan Shane Dowling, 5 yıl içerisinde sektör lideri ALD Automotive Romanya’da önemli başarılara imza atmıştır.

ALD Automotive Türkiye

ALD Automotive,2005 yılında yerel bir firmanın %51 hissesini satın alarak Türkiye pazarına giren uluslararası operasyonel filo kiralama firmasıdır. 2008 yılından bu yana Societe Generale Bankası’nın yüzde 100 iştiraki olarak Türkiye’de operasyonel filo kiralama hizmeti vermektedir. Müşteri portföyünde, uluslararası ve yerel olmak üzere, 1200 adetin üzerinde müşterisi mevcut olup,14.000 adetin üzerinde araç filosunu yönetmektedir. Şirket, sektördeki hizmet kalitesi en yüksek operasyonel kiralama firması olmayı hedeflemektedir.