ENERJİ VE ISI TASARRUFU DERNEĞİ’NE (ETADER) YENİ BAŞKAN

0
785

ENERJİ VE ISI TASARRUFU DERNEĞİ’NE (ETADER) YENİ BAŞKAN

 

ETADER’İN YENİ BAŞKANI

RECEP GİRİŞMEN OLDU

 

Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini artırmak amacıyla çalışmalar yürüten sivil toplum örgütü Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği’nin (ETADER) yeni başkanı Recep Girişmen oldu. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli gündeminin enerji ve ısı tasarrufu olduğunu belirten ETADER Başkanı Recep Girişmen, “Ülkemizin ve dünyanın geleceği için enerji ve ısı tasarrufu alanında çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini artırma hedefiyle kurulan ve bu amaçla kamu yararına etkinlikler, sosyal projeler yürüten Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) yeni başkanını seçti. ETADER’in yeni başkanı Recep Girişmen oldu. Görevi Zafer Yavuztürk’ten devralan ETADER Başkanı Recep Girişmen, dernek olarak bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

GÜVENLİ YARINLAR İÇİN ENERJİ TASARRUFU

Ülkemizin ve dünyanın geleceği için enerji ve ısı tasarrufu yapmak zorundayız. Dernek olarak bu bilinci topluma kazandırmak için bugüne kadar birçok çalışmaya imza attık. Bundan sonraki süreçte de Türkiye’yi enerji ve ısı tasarrufu alanında dünya çapında temsil etmek üzere faaliyetlerimize ara vermeden daha büyük bir hızla devam edeceğiz. Amacımız, enerji tasarruf bilincini geniş kitlelere anlatmak. Tüm insanlığın ve canlıların ortak kullanım alanı olan dünyamızdaki kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla; Türkiye ve dünyada sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi, var olan projelere destek vermeyi, uluslararası derneklerle, sektörle, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri geliştirmeyi, eğitim kurumları ile ortak eğitim çalışmaları yapmayı sürdüreceğiz. Yaşanabilir bir dünya ve ülke için, güvenli gelecek için enerji tasarrufu yapmaktan başka çaremiz olmadığını unutmamalıyız.”

Recep Girişmen Hakkında:

Recep Girişmen 1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da Maltepe Yükseliş Koleji’nde, liseyi Ankara Büyük Kolej’de tamamladı. Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Girişmen, Kodsan Termosar Enerji Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

 

Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) Hakkında:

Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini arttırmak ve bu amaçla kamu yararına etkinlik göstermek üzere kurulan Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER), Türkiye’nin bu alandaki öncü sivil toplum kuruluşlarından biridir.

ETADER, tüm insanlığın ve canlıların ortak kullanım alanı olan dünyamızdaki kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması amacı ile Türkiye ve dünyada sosyal sorumluluk projeleri geliştirmekte ve bunları hayata geçirmek üzere çaba göstermektedir.

Isı tasarrufu ise enerji kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasının, dolayısıyla enerji verimliliğinin en öncelikli konusudur.