Ford Otosan üretim liderleri, gelişim yolculuğu programını başarıyla tamamladı

0
616

Türkiye otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan’ın, üretim çalışanlarına yönelik olarak geçtiğimiz yıl Şubat ayında başlattığı bir yıllık kişisel gelişim yolculuğu programı “Kendimi Yönetiyorum”, 503 çalışma grubu liderinin katılımıyla 15 bin saati aşkın süren eğitim sonunda tamamlandı.

Ford Otosan’da üretimin ilk seviye yöneticileri konumunda görev yapan çalışma grubu liderlerinin yönetim becerilerini iş ve insan odağını dengeleyerek geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen programın mezunlarına sertifikaları, Ford Otosan Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

Türkiye otomotiv sektörü istihdam lideri Ford Otosan’ın 2016 Şubat ayında başlattığı, üretimin ilk seviye yöneticileri olarak görev yapan çalışma grubu liderlerinin kişisel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen “Kendimi Yönetiyorum” programı, yaklaşık 1 yıl süren 15 bin 845 saatlik eğitim sonunda ilk mezunlarını verdi. Ford Otosan Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, 27 grupta yer alan 503 çalışma grubu lideri sertifikalarını teslim aldı. Törene Ford Otosan çalışma grubu liderleri, fabrika üst yönetimi ve diğer yöneticilerin yanı sıra, İnsan Kaynakları ekibi ve “Kendimi Yönetiyorum” programında iş birliği yapılan Deniz Yıldızı Eğitim ve Danışmanlık Şirketi Kurucusu Yener Ünsal da katıldı.

“Kendimi Yönetiyorum” programı, katılımcılardan tam not aldı

Yaklaşık bir yıl süren “Kendimi Yönetiyorum” programı için 27 grup oluşturuldu. 27 gruptaki 503 çalışma grubu liderinin katılımıyla, 15.845 saat süren eğitimler başarıyla tamamlandı. Programa katılan çalışma grubu liderleri, memnuniyetlerini 100 üzerinden 94 puan olarak değerlendirirken, programda yer alan uygulama ve eğitimler için de olumlu geri bildirimlerde bulundular. “Kendimi Yönetiyorum” programı kapsamında; bol uygulamalı eğitimler ve eğitim sonrası öğrenilenleri iş süreçlerinde uygulamaya yönelik ödevler verilirken, öğrenilenlerin kalıcılığının gözlemlendiği takip seansları da gerçekleştirildi. Ford Otosan fabrikalar yönetimi, çalışma grubu liderlerini bu gelişim yolculuklarının her aşamasında yanlarında yer alıp öğrendiklerini uygulamaya teşvik ederek destekledi.

En yüksek puana ulaşan liderlere özel ödüller takdim edildi

Tören sırasında tüm katılımcılara sertifikaları, kendi isimlerine özel hazırlanan “Kendimi Yönetiyorum” defterleriyle birlikte takdim edildi. Eğitimde belirlenen başarı kriterlerine göre her grupta en yüksek puana ulaşan katılımcılara ve program genelinde en yüksek puana ulaşan ilk 3 çalışma grubu liderine özel ödüller verildi. Mezuniyet töreninin en ilgi çeken bölümü ise eğitimlere katılan 11 çalışma grubu liderinin “Kendimi Yönetiyorum” programının yaşamlarına kattığı olumlu etkileri anlattıkları tiyatro gösterisi oldu. Programın başarısını bir kez daha ortaya koyan tiyatro gösterisinin ardından tören, toplu bir fotoğraf çekimi ile sona erdi.