GAPDER BAŞKANI CANİKLİ, FESTİVALDEN OSCAR ÖDÜLÜ İLE DÖNDÜ

0
634

GAPDER BAŞKANI CANİKLİ, FESTİVALDEN OSCAR ÖDÜLÜ İLE DÖNDÜ

Aşçılar diyarı Bolu’nun Mengen İlçesinde düzenlenen 33. Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde bu yılda Giresun’umuzu Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği (GAPDER) temsil etti.

Aşçılık Festivaline katılan GAPDER her yıl oldu gibi bu yılda ilimizi en iyi şekilde temsil etti. Festivale katılan vatandaşlara Giresun’a özgü Fındık Ezmeli Kadayıf tatlısı ikram edildi. Standa gelen vatandaşlar fındık ezmeli kadayıf tatlısına yoğun ilgi gösterdiler.

Farklı illerimizde düzenlenen aşçılık festivallerinin tamamına katılmaya gayret gösteriyoruz diyen Giresun

Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Fırat Canikli şunları söyledi; “Derneğimiz kurulduğu günden beri çalışmalarını sürdürüyor. Festivaller, fuarlar ve yarışmalara katılıyoruz. Katıldığımız her yerde de Giresun olan markamızı duyurmak için mücadele ediyoruz. Şehrimizin lezzetlerini farklı yörelerde bulunan vatandaşlarımıza sunuyoruz. Gittiğimiz her yerde yoğun ilgi ile karşılaşıyoruz. Son olarak katılmış olduğumuz 33. Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde de şehrimizi temsil ettik. Fındık ezmeli kadayıf tatlısı yaparak standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza ikram ettik. Olumlu yorumlar aldık. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Başkan Canikli festivalden Aşçılık Oscar Ödülü ile döndüklerini ve festivalde jüri tarafından en lezzetli tatlılar alanında ödül aldıklarını belirti.