Mustafa Altunbilek, TPF Başkanlığına Devam Ediyor

0
603

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Türkiye genelindeki 329 üyesi, 4 bine yakın satış noktası ve 70 bine yakın çalışanı ile perakende sektörü içinde önemli bir gücü temsil eden TPF Olağan Genel Kurulu’nda Mustafa Altunbilek güven tazeledi. Başta perakende yasası olmak üzere, sektördeki kalifiye eleman ihtiyacı, sektörün büyümesi, üretici ve tedarikçi işbirliğini artırmak amacıyla son 2 yılda uluslararası çapta çalışmalara imza atan Mustafa Altunbilek, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Toplantıda perakende sektörü ve Türkiye genelindeki 15 PERDER öncülüğünde yürütülen faaliyetlere her aşamada destek veren ve teşvik eden tüm paydaşlara teşekkür eden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, TPF’nin bir dönem daha başkanlığını yapmaktan gurur duyacağını, yeni dönemde TPF’nin yepyeni bir yüz ve sloganla tüketicilerin yanında olacağını söyledi. İki yıllık dönemde TPF Yönetim Kurulu üyeleri ve PERDER Başkanları desteği ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını vurgulayan Altunbilek, şunları kaydetti;

“TPF olarak aralıksız sürdürdüğümüz eğitim programları, başarı ile sürdürdüğümüz PERDER Genel Kurulları ve yeni bölge başkanlarımızın seçimi ile başladığımız ilk dönemde yerel perakendenin gücü, gıda perakendesi içinde aldığımız ağırlıklı payı ve izlediğimiz istihdam politikaları ile yatırımımızı katlayarak sürdürdük. Federasyon olarak geçen dönemin en büyük kazanımlarından biri gıda fiyatlarıyla ilgili olarak bizleri tüketici nezdinde töhmet altında bırakan söylemlere açıklık getirmemiz oldu. Öte yandan Bakanlarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz YZB 2016’da perakende sektörü için hayli önem arz eden KDV konusu başta olmak üzere sektörümüzdeki sorunları tek tek paylaştık. Tüm bu sürece katkıda bulunan, destek veren, fikrini beyan eden, her toplantıya katılmasa da etkinlik ve buluşmalarımızda bizi manen destekleyen ya da yol gösteren paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. TPF olarak her yıl çift haneli büyüyerek Türkiye ekonomisine katkılarımızı artırıyoruz. Yerel zincir marketleri toplamına baktığımızda 10 milyar doları aşkın ciroyu ifade ediyoruz. Bu doğrultuda toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payı ise bugün itibariyle yüzde 37.7. Federasyon olarak geçen dönem yaptığımız tüm çalışmalarda yerel perakendeciliği geliştirmeye, güçlendirmeye ve rekabet gücümüzü daha da artırmaya çalıştık. Önümüzdeki dönem de bu çalışmalarımızı artıracağız.”