Sürdürülebilir otelcilik, turizm sektörünün gelişimine katkı sağlıyor

0
617

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından açıklanan verilere göre 2015 yılında dünya genelinde turist sayısı 4,4 oranında artış gösterdi ve 1 milyar 184 milyon kişiye ulaştı. Bu gelişim bir yandan sektörün büyüme hızını gözler önüne sererken biryandan da çeşitli çevresel sorunları beraberinde getirmeye başladı. Bu kapsamda gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakmak için çalışan firmalar da çevresel sorunları minimize etmek için çok yönlü çalışmalar başlattı.

Mimarisi doğal kaynaklardan faydalanılacak şekilde projelendirilen Wyndham Grand İstanbul Levent, sürdürülebilir dünya adına sorumluluk üstleniyor ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyor. Çevreye olan hassasiyetini sertifikasyon sistemine eklediği belgelerle ve hayata koyduğu projelerle ortaya koyan Wyndham Grand İstanbul Levent, mimarisini doğal kaynaklardan fayda sağlayabilecek şekilde projelendirildiği için çevresel sorunları minimum seviye de tutuyor.

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı tüm iş süreçlerimize entegre ediyoruz

Sürdürülebilirlik aksiyon planlarını, misafirlerini, tedarikçilerini, yerel halkı, kısacası tüm paydaşlarını göz önünde bulundurarak oluşturduklarını söyleyen Wyndham Grand İstanbul Levent Genel Müdürü Funda Bezircilioğlu, “Otelimizin çevreye olan hassasiyetini ve çalışmalarını, 2014 yılında yani hizmete girdiğimiz günden bugüne hassasiyetle yönetiyoruz. Mimari açıdan da son derece sürdürülebilir bir otel olan Wyndham Grand İstanbul Levent, duyarlı bir altyapıya sahip olma özelliğiyle akıllı bina özelliği taşımakta. Enerjiyi en efektif şekilde kullan otelimiz, çevreye duyarlı alt yapısı sayesinde de çevreye verilen zararı minimize etmekte. Çünkü biz Wyndham Grand İstanbul Levent olarak, değer zincirimizin tamamında sürdürülebilirlik yönetimi yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.

Wyndham Grand İstanbul Levent artık Leed Gold sertifikalı

Öte yandan Wyndham Grand İstanbul Levent olarak sürdürülebilir bir geleceğe odaklandıklarını belirten Wyndham Grand İstanbul Levent Genel Müdürü Funda Bezircilioğlu, “Otelimiz, dünyada bilinirliği ve kabul edilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan Leed Gold Sertifikası’nı aldı. Bundan dolayı çok gururluyuz. Ziyaretçilerimizle daha uzun işbirlikleri sağlamak için sürdürülebilirlik bakış açımızı iş stratejimizin en üst seviyelerinde tutuyor, hayata geçirdiğimiz tüm süreçleri sürdürülebilirlik bakış açısıyla gerçekleştiriyoruz.”