TEKNO RAY SOLAR devam eden 87 mw’lik güneş enerji santrali ile yatırımlarına devam ediyor

0
841
DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

Kurmuş olduğu güneş enerjisi santrallerinde en ileri teknoloji ve en yüksek verimlilik prensibini benimseyen Tekno Ray Solar; Konya, Aydın, Burdur, Elazığ, Bursa, Nevşehir, Sivas, Tokat, Kütahya ve Adana’da toplamda 87 MW’lık 11 farklı güneş enerjisi santrali projesine devam ediyor. Projelerin tamamlanmasıyla birlikte 2016 yılı sonu itibariyle kurulu gücünü 125 MW mertebelerine çıkarmayı hedefleyen Tekno Ray Solar, güneş enerjisi sektöründeki çıtayı her geçen gün yükselterek, liderliğini pekiştiriyor.

Konya Kızören’de toplamda 22,5 MW kapasiteli Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini devreye aldıktan sonra Fotovoltaik Enerji sektörüne öncülük eden Tekno Ray Solar,kurulumuna başladığı 11 farklı santralin tamamında anahtar teslimi projeler üreterek, elektrik şebekesine bağlantı hizmetlerini de sağlıyor.

YATIRIMLARA DEVAM

Katılmış olduğu televizyon programında güneş enerjisi sektörünü değerlendiren Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu; “Ülkemizde yaşanan bir takım olaylardan sonra, tüm yöneticilerimizle toplandık ve devam eden yatırımlarımızın hiç birisini durdurmamaya tam tersi hızlandırmaya karar verdik.” dedi. Türkiye’nin geçtiği bu zor günlerden çıkış yolunun hep beraber güçlü bir birliktelik sergilemek olduğuna değinen Coşkunoğlu, ekonomimizi kuvvetli bir hale getirmek için her yatırımcının önünün açılması ve güneş sektörüne yatırımın teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

GÜNEŞ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Altay Coşkunoğlu, güneşin sonsuz bir enerji kaynağı olduğu güneş enerjisi sektöründe 2005 yılından sonra dünyada bir devrim yaşandığını belirtti. Coşkunoğlu, Türkiye’de güneş enerjisi santrallerinin kurulu gücünün bugün itibariyle 600 MW olduğunu, yıl sonu itibariyle bu rakamın 900 MW mertebelerine ulaşacağını söyledi. Ancak bu rakamın dünyanın çok gerisinde olduğuna da dikkat çekti.

Tekno Ray Solar tarafından devreye alınan 22,5 MW’lık Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Konya Kızören GES’in, kullandığı ileri teknoloji sayesinde NASA’nın yayınlamış olduğu ışınım verilerinin %16 üzerinde üretim yapabildiğine değinen Altay Coşkunoğlu, Türkiye’nin 2023 hedefleri çerçevesinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile dışa bağımlılığını % 90 oranında azalacağını ifade etti.

En kaliteli santraller, en iyi ürünler ve en verimli tasarım stratejisiyle yola çıkan Tekno Ray Solar,Türkiye’nin her noktasında deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor. 30.000 m2’ye varan depo alanları ve anlık uzaktan izleme, raporlama hizmetleri ile satış sonrası hizmet desteğinde de Türkiye güneş enerji sektörüne liderlik ediyor.