Tiger Woods Tukish Airlines Open Golf Turnuva’sı için birkez daha Türkiye’ye geliyor

0
652

Önceki yıllarda Tiger Woods, Rory McIlroy, Henrik Stenson, Martin Kaymer ve Victor Dubuisson gibi dünyaca ünlü golfçülerin mücadele ettiği Turkish Airlines Open Golf Turnuvası bu yıl Regnum Carya Golf & Spa Resort çatısı altında yer alan Carya Golf Club’ta oynanacak.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek ve dünyanın en iyi golfçülerinin katılacağı organizasyon için Tiger Woods bir kez daha Belek’e gelecek. Turnuva hazırlıklarına başlandığını açıklayanRegnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, ‘Uluslararası çok önemli etkinliklere ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. 3-6 Kasım arasında bu kez dünyanın en iyi golfçülerini ağırlayacağız. Dünya basınının da yakından takip ettiği turnuva hem Belek’in golf ile anılmasına hem de ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyor’ diye konuştu.

Turnuva, 58 ülkede canlı yayınlanacak

European Tour Productions sorumluluğunda gerçekleşecek turnuva, tüm dünyada 45 yayıncı kuruluş tarafından 58 ülkede yayınlanacak. Turnuvanın devam edeceği 4 gün boyunca canlı ve bant yayınlarının yaklaşık 500 milyon haneye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dünyanın en önemli golfçüleri 2019’a kadar Regnum Carya’da mücadele edecek

Regnum Carya Golf &SPA Resort, 2008 de IAGTO tarafından Avrupa’nın en iyi golf destinasyonu seçilen ve yine Avrupa’nın ilk 18 delikli gece aydınlatmalı golf sahası kabul edilen Carya Golf Club’ı ve Belek’in ilk golf kulübü olan 27 delikli National Golf Clubı da bünyesinde barındırıyor.

7 milyon Dolar ödül ile, Avrupa’nın ilk 3 büyük turnuvasından biri olan Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, 3 yıl boyunca Türkiye’nin en iyi golf oteli Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta oynanacak.