Zorlu PSM, İstanbul’a zengin ve çok sesli bir festival armağan ediyor: “MIX – Sesler arası bir deneyim” Festivali, 30 Eylül – 1 Ekim

0
735

Zorlu PSM sezona müzik sahnesinin en etkileyici isimlerinin bir araya geldiği yepyeni bir festival ile başlıyor. Türk gruplar arasında Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Sattas, Ceza, Baba Zula, Hey! Douglas, Taksim Trio, Gaye Su Akyol, In Hoodies, Elif Çağlar Quartet, Ayşe Tütüncü & Emre Karabulut Dörtlüsü, Şenay Lambaoğlu Quintet, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan festivalde yer alacak Türk gruplardan ve seslerden sadece bir bölümü. Festivalin adından da anlaşılacağı gibi sesler arası bir deneyim olması için PSM sahneleri farklı türlerdeki müziklere ev sahipliği yapacak, bu müziklerin özgün isimlerini bir araya getirecek. Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka ve İngiliz Oi Va Voi ise Festivalin merakla beklenen iki önemli yabancı grubu.

İki günlük müzik maratonu plak pazarı, bitpazarı ve sergilerle de tam bir festival ortamı sunacak.

Zorlu PSM’nin her metrekaresnde farklı türde bir müzik…

Ana Tiyatro, Drama Sahnesi, Studio, Meydan Fuaye, VIP Lounge, Sky Lounge ve PSM Amfi’ye yayılacak MIX programı dahilinde sahne alacak isimlerden bazıları; yeni şekilleri ile yoluna devam eden Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt ile, hiperaktif sahne duruşuyla ünlenen Latin Amerikalı reggae grubu Che Sudaka, reggae müziğin ülkemizdeki en başarılı temsilcisi Sattas, ülkemizde büyük bir hayran kitlesi bulunan İngiliz grup Oi Va Voi, yerli rap’in en popüler ismi Ceza, halk müziğinin değerli isimlerinden Erdal Erzincan, Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla harmanlayan Ahmet Aslan, kendine has tarzıyla Türkiye’de olduğu kadar dünyada da ses getiren Baba Zula, 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayan Hey! Douglas, rap sahnemizin en önemli isimlerinden Mode XL, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç doğandan oluşan üç virtüözün hayat verdiği Taksim Trio, Türk sanat müziğine kattığı modern yorumla dikkatleri üzerin çeken Gaye Su Akyol, topraklarımızın başarılı post punk grubu She Past Away, The Ringo Jets, In Hoodies, Neophon Ensemble: Welcoming Maqam, Niyazi Koyuncu, Luxus, Kolektif İstanbul, Ahmet Ali Arslan, Gökçe Kılınçer, caz müzik sahnesinin etkileyici vokali Elif Çağlar ve çok daha fazlası…

MIX’de RedBull.com’un bağımsız müzik sahnesinin yeni isimlerini ağırladığı Warm Up projesine dahil sanatçılar da yer alıyor. Warm Up kapsamındaki performanslarıyla dikkat çekmiş olan genç post rock grubu Help! The Captain Threw Up, neo folk grubu İdil & Da Poet, Left-field hip hop’ın genç temsilcileri OZBİ, Saykodelik rock grubu Ponza ve enstrümental rock grubu Uluru izleyicisiyle buluşacak.

Yerli ve yabancı DJ ve sanatçıların ekleneceği MIX FESTIVAL programı, konserler haricinde farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. PSM Amfi’de müzik sahnemizin genç yetenekleri sahne alırken; bir yandan da konserlerin devamını getirecek, aralarında Silent Party’nin de olduğu konsept partiler düzenlenecek. Kurulacak plak pazarı, bit pazarı ve sergilerle bambaşka bir festival deneyimi yaşanabilecek.

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek etkinliğin biletleri Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.

PROGRAM

30 Eylül – Cuma

Ana Tiyatro

Büyük Ev Ablukada “Fırtınayt”

Che Sudaka

Sattas

Hey! Douglas

Studio

She Past Away

The Ringo Jets

In Hoodies

Drama Sahnesi

Şenay Lambaoğlu Quintet

Ayşe Tütüncü ve Emre Karabulut Dörtlüsü

Elif Çağlar Quartet

Meydan Fuaye

Neophon Ensemble: Welcoming Maqam

1 Ekim – Cumartesi

Ana Tiyatro

Oi Va Voi

Ceza

Eypio ve Burak King

Luxus

Drama Sahnesi

Ahmet Aslan

Taksim Trio

Erdal Erzincan

Niyazi Koyuncu

Ahmet Ali Arslan

Gökçe Kılınçer

Studio

Gaye Su Akyol

Baba Zula

Kolektif İstanbul

Mode XL

Turkish Edits Presents AKSAK

Meydan Fuaye

Try Soldier

PSM Amfi

Help! The Captain Threw Up

İdil & Da Poet

Ozbi

Ponza

Uluru

Kamufle