Belediye Meclisinden Şehitlere Saygı Duruşu

0
554

Belediye Başkanı Kerim Aksu, gündem maddelerine geçmeden şehitler için meclisi bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.
Belediye Meclis Üyesi Orhan Kurt, gündem dışı söz alarak, Ordu ve Giresun İllerinin ortak adını taşıyan havaalanının yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, yaşanan bir sıkıntıyı dile getirdi. Kurt, Giresun plakalı taksilerin havaalanına sokulmadığını, bazen beş dakika süre tanındığını, yüksek cezalar yazıldığını, seyahat özgürlüğünü kısıtlayıcı bu uygulamanın kaldırılması için Valilik ve diğer yetkililerin girişimde bulunmasını talep etti.

CADDE VE SOKAK İSİMLERİ
Belediye Meclisi İmar Komisyonu kararlarını oy çokluğu ile kabul etti. Cadde ve Sokak İsmi Komisyonu gündeminde bulunan talepleri sonuçlandırarak meclise sundu. Buna göre Çıtlakkale Mahallesi Yasemin Sokak üzerinde yeni açılan yollara 115 ve 116 nolu sokak ismi verilmesi,Aydınlar Mahallesi’nde Kargın Deresi’nin sağ tarafında kalan yola Kargın Sokak,Çınarlar Mahallesi’ndeki yola Kale Bayırı Sokak, daha önce Sultan Selim Mahallesi’nde olan şuanda Çınarlara Mahallesi’ne geçen 97 nolu sokağa Kazancılar Sokak ismi verilmesi, daha önce Kapu Mahallesi sınırlarında olan, şuanda Çınarlar Mahalesi’ne geçen yola Şht.Er.Tekin Çınar ve Ali Yazıcı Sokak ismi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

MECLİS ÜYELERİNE KOMBİNE
Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yeşilgiresun Belediyespor’un bu sezon Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edeceğini, tüm meclis üyelerini maçlara beklediğini belirterek, üyelere kombine kart hediye etti.