DİJİTAL DÜNYANIN NABZI YAPI KREDİ’DE ATTI

0
591

Yapı Kredi’nin gelenekselleşen “IT’s My Life Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması” bu yıl 7. kez gerçekleştirildi. İlk düzenlendiği günden bu yana dijital dönüşüm ve teknoloji trendleri üzerine ufuk açıcı bir etkinliğe dönüşen “IT’s My Life”da bu yıl üç farklı salonda eş zamanlı olarak “Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Trendleri”, “Dijitalleşme Hızında Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim” ile “Değişimin En Güçlü Yakıtı olarak Veri ve İleri Analitik” oturumları düzenlendi.

Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde BT sektörünün önde gelen 24 firmasının katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte öğrenen makinalar ve bilgisayarlardan siber güvenlik tehditlerine, blockchain projeksiyonlarından yeni nesil bulut uygulamalarına kadar bilişim teknolojileri sektörünün gündemindeki konular masaya yatırıldı.

 

Bilişim teknolojileri alanında fikir alışverişini sağlayan buluşma

 

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, “IT’s My Life”ın yedi yılın sonunda, sektörünönde gelen kurumlarını bir araya getiren ve tüm katılımcılar için verimli sonuçlar çıkaran bir etkinliğe dönüştüğünü belirtti. Erdoğan ayrıca; “Dijitalleşmenin dünyayı şekillendirdiği bu dönemde gelecek hakkında öngörülerde bulunmak her zamankinden daha zor hale geldi. Bu nedenle ‘IT’s My Life’ gibi fikir alışverişine olanak tanıyan etkinlikler, gelecek için stratejiler çizmede büyük önem taşıyor. Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi olarak öğrenmeyi ve kendimizi yenilemeyi daim kılmak en büyük hedefimiz. Sektöre son dönemde kazandırdığımız ilklerle bankacılığın dijital dönüşümüne katkı sağlamak adına sorumluluk taşıyoruz. Bu anlamda sektörün önemli isimleri ile bilişim teknolojileri çalışanlarımızı bir araya getiren ve dijital trendleri detaylı bir şekilde inceleyen ‘IT’s My Life’ buluşması sadece Yapı Kredi ailesine değil, etkinliğe katılan tüm profesyonellere değer katıyor” dedi.

‘IT’s My Life’ etkinliğinin tüm katılımcılar için heyecan uyandıran bir etkinliğe dönüştüğünü belirten Yapı Kredi CIO’su Cengiz Arslan ise “Dijitalleşme, kurumları değiştirirken müşteri alışkanlıklarını da etkiliyor. Bu sürekli değişim içerisinde kurumlar, güvenlik, altyapı teknolojileri gibi işin daha teknik kısmını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirken müşteri taleplerini de yakından takip etmek ve bunlara uygun ürün ile hizmetler sunmak durumunda kalıyor. Bu yoğun rekabet ortamında kurumların önlerini görebilmeleri için sürekli kendilerini güncellemeleri gerekiyor. ‘IT’s My Life’ bu anlamda profesyonellere sağlıklı bir bilgi paylaşım platformu sunuyor ve tüm katılımcıları ileri taşıyor” dedi.