GENÇ İŞADAMLARINDAN HAVELSAN ZİYARETİ

0
613
  • TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve Yönetim Kurulu üyeleri, Havelsan’ı ziyaret ederek tesisleri gezdi, incelemede bulundu.
  • Ekonomide ilk çeyrek büyümesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Kahraman; “Önümüzdeki dönemde ekonomide canlanmanın artacağına, yıllık 4,4’lük büyüme hedefinin aşılacağına inanıyoruz” dedi.

 

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet, Havelsan’ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Havelsan Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık tarafından ağırlanan genç işadamları heyetine, Kurum’u ve faaliyetlerini tanıtan bir kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Genç işadamları daha sonra heyeti Havelsan tesislerini gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman da Havelsan yetkililerine TÜGİAD ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. TÜGİAD’ın; yıllık 18 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren sanayici ve işadamlarını bünyesinde topladığını belirten Kahraman, Ankara Şube’nin de 140 üyesiyle ülke ekonomisini katkı için azim ve kararlılıkla çalıştığını anlattı. TÜGİAD olarak uluslararası alanda da önemli faaliyetlere imza attıklarını söyleyen Kahraman, TÜGİAD’ın, Türkiye’yi G20 Genç Girişimciler İttifakı (YEA), Avrupa’da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi bünyesinde barındıran  JEUNE ve 84 ülkeden 200 bin genç iş kadını ve adamını hedef alan Akdeniz Afrika Orta Doğu Genç Girişimciler Ağı (MAME) gibi uluslar arası kuruluşlarda başarıyla temsil ettiğini vurguladı.

“Büyüme sevindirici”

Ercan Kahraman, ülke ekonomisindeki gelişmelere de değinirken, yılın ilk çeyreğinde kaydedilen yüzde 5’lik büyümeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kahraman, “Bizler Ankaralı sanayici ve işadamları olarak ülkemiz ekonomisinin dinamizmi ve hızlı büyümesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Ankara’nın, iller bazında İstanbul’dan sonra ikinci büyük ekonomi olduğuna işaret eden Kahraman,  Başkent’in sanayisi ve inşaat sektörü başta olmak üzere genel performansıyla ülke ekonomisindeki büyümeye önemli katkı sunduğunu, bu katkının önümüzdeki dönemde daha da büyümesi için çalıştıklarını dile getirdi. Kahraman, Ankaralı genç işadamları olarak sanayide, hizmetlerde, inşaat sektöründe ve diğer alanlarda milli gelir büyümesine azami katkıyı vermeye programladıklarını vurguladı.

“Büyümede yıllık hedefi aşarız”

Bu arada Kahraman, siyasi istikrar ve “Güçlü Türkiye” rotasına girişle birlikte sanayide çarkların daha da hızlandığına ve ekonomide canlanmanın görünür hale geldiğine işaret etti.

Güçlü Türkiye için daha fazla yatırıma, üretime ve istihdam sağlayıcı faaliyetlere dört elle sarıldıklarını ifade eden Kahraman, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde sanayi ve hizmetlerde canlanmanın artarak devam değeceğini, ekonominin lokomotifi inşaat sektörünün performansının daha da yükseleceğini, dış ilişkilerde sağlanacak iyileşme sayesinde turizmde de canlanma başlayacağını, bütün bunların etkisiyle ekonomimizin izleyen çeyreklerde daha yüksek büyüme oranları yakalayacağını düşünüyoruz. Ekonomimizde canlanma ve büyüme ivmesinin önümüzdeki dönemde artarak devam etmesi ile Orta Vadeli Program’da 2017 için öngörülen yüzde 4,4’lük büyüme hedefinin aşılacağını öngörüyoruz. Bizler, ülke ekonomisi için gece gündüz çalışan; kazandığı ile yine ülkesine yatırım yapan genç işadamları olarak ülkemize ve onun güçlü geleceğine yürekten inanıyoruz.”