GLORİA JEANS TÜRKİYE” 2015’TE BÜYÜME HIZINI KESMEDİ

0
654

2012 yılında merkez Avustralya’nın Türkiye’de yeni bir master franchising arayışı ile DNC Group ile el sıkışmasıyla yeni bir dönemece giren Gloria, üç yıllık hızlı büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yılı 32 şube ve yüzde % 38  büyüme ile kapatan Gloria Jeans Coffes, 2015 ilk yarı yılında açtığı 12 yeni mağaza ile yaklaşık 22 günde 1 şubeye ulaşma başarısını elde etti. İstanbul dışında da şubeleşme yoluna giderek, farklı şehirlerde, özellikle gençler tarafından çok tercih edilen lokasyonlarda konumlanan marka, 2015 yılsonu hedefini 55 şubeye ulaşmak olarak belirledi.

“Döviz Artışını Fiyatlarımıza Yansıtmadık…”

Türkiye’nin bir süredir içinde bulunduğu çalkantılı ekonomik durumun sektörü ciddi oranda etkilediğini belirten Gloria Jeans Coffees Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler; Doların hızlı yükselmesi, ekonomik durumun belirsizliği yatırımlarımızı ciddi anlamda etkiliyor. Mağazaların birçoğunun kiralarının döviz üzerinden olması ve ürünlerin Avustralya’dan ithal edilmesinden kaynaklanan fiyat artışlarını tüketiciye yansıtmamak için elimizden geleni yapıyoruz.  Birçok konuda zorluk çekmemize rağmen ürünlerimizin hiç birinde zam yapmadık” dedi.

Uzun Vadede Hedef Türkiye’de Kahve Fabrikası Kurmak

Gloria Jeans Coffes’in uzun vadeli planları arasında Türkiye’de bir kahve fabrikası kurmak ve Avrupa ile Ortadoğu’nun kahve ihracatını Türkiye üzerinden yapmak olduğunu söyleyen Gloria Jeans Coffees Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler, böylece maliyetlerin azaltılmasının hedeflendiğini ekliyor. Dinçerler ayrıca Gloria Jeans Coffees Türkiye’nin uzun vadeli kişisel hedeflerinde, yapacağı yatırımlar ve alacağı yeni kararlar ile “hizmet ve gurme kahve” konusundaki liderliğini, mağaza sayısında da yakalamak olduğunu ifade ediyor.

2015 Yılı Gloria Jean’s’te Veganların Yükseliş Yılı Oldu

Türkiye’nin ilk uluslar arası kahve zinciri markası olan ve vegan ürünlerine bu yıl yenilerini ekleyen Gloria, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en sevilen kahveci olma hedefiyle ilerliyor. En kaliteli kahveyi üstün ve özgün servis anlayışıyla sunmak, her damak tadına uygun lezzetleri eşsiz bir ortamda aile sıcaklığında servis etmek, Gloria Jeans Coffes’in kaliteli hizmet anlayışının sürdürülebilirliğini oluşturuyor.