Mektebim’de ilk zil çaldı

0
726

Türkiye genelinde 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve 900 bin civarında öğretmenin okula başladığı akademik yılda ilk ders “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konusuyla işlendi.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler için çalan zilin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat ile eğitim öğretime başlayan öğrenciler, ilk günün heyecanını öğretmenleri ve aileleriyle birlikte yaşadı. Mektebim Okulları’nın İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Ankara, Adana, İzmir, Yalova, Yozgat ve Diyarbakır’da 36 kampüsü ve 106 okulu yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

20 bine yakın öğrencinin okula başladığı ilk gün Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko mesaj yayınladı. Kalko, “Mektebim Ailesi olarak bugün 2016-2017 eğitim öğretim yılına tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak başlamış bulunuyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte, çocuklarımıza sağlayacağımız nitelikli eğitimin geleceğimizi aydınlatacağına gönülden inanıyorum. Bu misyonla çıktığımız eğitim yolunda Türkiye’nin dört bir yanında yer alan 36 kampüsümüzde ve 106 okulumuzda, 20 bine yakın öğrencimizle yeni eğitim öğretim yılının ilk zilini çalıyoruz. Bu yeni yılın ülkemiz için hayırlı olmasını, çocuklarımızın bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimini destekleyen fiziki ve sosyal ortamlarda, akademik başarılarla dolu sağlıklı bir yıl geçirmelerini dilerim” şeklinde konuştu.