Enerji sektörü bir araya gelecek

0
646

Prysmian Kablo, EIF – 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda yerini alıyor

 

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşecek olan Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı – EIF’in 11.’si 8-9 Kasım 2018’de Ankara’da düzenlenecek. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının katılacağı fuarda Prysmian Kablo, “Solar (PV) Kabloları” ile ziyaretçilerle bir araya gelecek.

Bu sene 11’incisi düzenlenecek olan “EIF – Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” enerji sektörü üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcıları, enerji sektörü kanaat önderlerini, sivil toplum kuruluşları yöneticilerini, akademisyenleri ve düzenleyici kuruluşları bir araya getirecek.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, enerji sektörünün en büyük ve kapsamlı fuarlarından biri olan “EIF – Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na” katılım sağlayacak. Tüm dünyadan katılımcılara ev sahipliği yapacak fuarda, Prysmian Kablo da “Dikkat! Her Solar Kablo Aynı Değildir…” girişimi üzerinde duracak ve Solar (PV) Kablolarıyla ilgili dikkat çekici bilgiler paylaşacak.

 

Sektörü ileri seviyelere taşımaya devam ediyoruz

Fuarların sektörü daha ileriye taşımak adına çok önemli olduğunu belirten Prysmian Kablo CEO’su Erkan AydoğduPrysmian Kablo olarak, önemli projelere verdiğimiz destek ile ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yine aynı çerçevede yenilenebilir enerjinin, Türkiye’de çok daha iyi bir noktaya gelmesi amacıyla, sektörü ileri seviyelere taşıyan adımlarımızı sürdürüyoruz. Dünyada ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çeşitli konuların tartışılacağı bir platform olması nedeniyle, 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılacak olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız” dedi.

 

Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden ise, fuarda sergileyecekleri yüksek performanslı Solar (PV) kabloların teknik yapısı hakkında şunları söyledi: “‘Dikkat’ Her Solar Kablo Aynı Değildir…’ girişimimiz kapsamında sektöre sunduğumuz Prysmian Performans Testi ile, kablolar konusundaki bilgi birikimimizi güneş enerjisi sektörüyle paylaşmaya devam ediyoruz. EN normlarına göre ürettiğimiz solar kablolarımızla, Almanya’nın test ve belgelendirme kuruluşu VDE’nin uygunluğu ile de sertifikalandırılan tek marka olarak emniyet, güven ve performans sağlamayı sürdürüyoruz.” dedi.