Hız, problem çözme ve sıfır hata bizim temel mottomuzdur

0
992

Hermes Consulting’in verdiği hizmetler nelerdir? Hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

2006 yılında “Hermes Consulting” adı altında kurulmuş bir danışmanlık merkeziyiz. Bulgaristan doğumlu olmam sebebi ile öncelik olarak Bulgaristan merkezli bir danışmanlık faaliyeti yürütüyoruz. Danışmanlık başlığının altını açmam gerekirse: Biz yurtdışı ülkeleri ile (AB ülkeleri) ilişkileri bulunan, AB ülkeleri ile iletişim kurmak isteyen, yerli veya yabancı iş adamları ve vatandaşlar ile çalışmaktayız. Onların yatırım ve gayrimenkul danışmanlığını; söz konusu kişilerin vatandaşlık alma ve vize işlemlerini; iş gezilerini; fuar, toplantı gibi organizasyonların altyapı çalışmasını planlamaktayız.

Yüksek kalitede ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti veriyorsunuz. “Hermes Consulting” olarak danışmanlık özellikleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle “Hermes Consulting” ailesi adına bu sözleriniz için teşekkür ederim. Sivil bir vatandaş olarak herhangi bir kurumdan nasıl hizmet aldığım, bu hizmetin bana nasıl sunulduğu gibi konuları daima inceleyen birisiyimdir. Bunları göz önünde bulundururken de “Bu kurumun temsilcileri nasıldır? Vizyonu ve vadettikleri ile bana veya herhangi bir kişiye nasıl hitap eder?” diye düşünürüm. Tabi bunlar benim hassasiyetlerimdir. Ancak dünyanın herhangi bir ülkesinde ki bireyin de bu hassasiyetleri göz önünde bulundurduğuna eminim. İşte tüm bunların “Hermes Consulting” i oluşturan mayada olmasına özen gösteriyoruz.

“Hermes Consulting”in danışmanlık hizmetinin özelliklerine yeniden gelecek olursak: Hız, problem çözme ve sıfır hata bizim temel mottomuzdur.

Sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz nelerdir?

Öncelikle Hermes ailesi olarak biz yaptığımız işi çok seven bir kurumuz. Sevmediği işi yapan kurumlardan birisi olmak hiç istemediğimiz bir şey. Kaliteli hizmet veren bir kurum olduğumuzu biliyor. Ve verdiğimiz hizmetin kalitesini, niteliğini, insana vadettiklerini ve ekonomisini en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz. En temel özelliğimiz ise, her bir müşterimize ayırdığımız vakit… Hiçbir müşterimize özensiz, toptan bir şekilde yaklaşmıyoruz. Her müşterimizin özelliklerine, beklentilerine son derece saygılıyız. Bu durum sadece rakiplerimiz ile değil Türkiye iş dünyası için de önemli bir fark oluşturmaktadır. Hız, güven, sorun çözme ve sıfır hatayı saymayacağım, zaten tüm bunlar en temel özelliklerimizdir.

Hermes Consulting  olarak farkındalık yaratmak adına  ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?

Öncelikle Ar-Ge’ye büyük değer veriyoruz. İyi yetişmiş Türkiye ve gelişen dünya dinamiklerini çok yakından inceleyen, en azından bu konuda ciddi bir mesai harcayan Ar-Ge ekibimiz can damarımız durumunda.

Yapmış olduğumuz kısa, orta ve uzun vadeli planlamaların 2015 yılı itibariyle meyvelerini toplamayı hedeflemekteyiz. Bir “Hermes” markası olan “Vize Merkezi” tamamen yerli sermaye ile kurulmuş, sektörünün en önemli alternatif kurumu pozisyondadır. Türkiye’nin birçok ilinde, “Vize Merkezi” ile iş birliği yapmak için görüşmeler sürerken, yıl ortasında bu anlaşmalar resmiyete kavuşacaktır. “Vize Merkezi” markası şuan, İstanbul, Ankara, İzmir ve Edirne’de hizmet vermektedir.

Türkiye ile yurtdışı arasında köprü oluyorsunuz. Bunu yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Sektörünüzde sizi zorlayan durumlara nasıl çözümler üretiyorsunuz?

Türkiye ile yurt dışı arasında köprü görevi gördüğümüz büyük oranda doğrudur. Dikkat ettiğimiz en temel şey ise iletişim kurmaktaki başarımızdır. Kurulacak olan doğru diyalog ile açılamayacak kapı olmadığına inanıyoruz. Yürüteceğimiz doğru diplomasi sonucu karşımızdaki kişinin derdinin ne olduğunu anlayabilmemiz halinde sorunları ortadan kaldırmış oluruz. Dolayısı ile bilgi ile sorunun doğru tespiti eşleşmek zorundadır. Tespit ettiğimiz soruna anında refleks gösterebilecek nitelikte temsilcilerimiz en büyük şansımızdır.

Genel büyüme stratejiniz nedir? Yakın gelecekteki planlarınızdan söz eder misiniz?

Hermes Consulting, OTS, Hürmüz Turizm, 2015 yılı ortaları itibariyle uluslararası bir hüviyete kavuşacaktır. Hizmet alanı sadece Bulgaristan ve Türkiye ile sınırlı kalmayacak olup; Gürcistan, Bosna Hersek ve Dubai olarak genişleyecektir. Yine görüşmelerimizin başlangıç aşamasında olduğu birkaç Avrupa ülkesi daha bulunmaktadır. Görüşmelerin biraz daha olgunlaşması halinde isim verebilirim. Şimdilik sürpriz diyelim…